sadsad x
asdasd

Cumhuriyet Dönemi İlkokul Programları

Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar

Kolektif

172,00 TL
144,48 TL
%16 indirim
Kazancınız
:
27,52 TL
Cumhuriyet Dönemi İlkokul Programları Hakkında Bilgiler
Türü: Eğitim Bilimleri Kitapları
Sayfa Sayısı: 664
ISBN: 9786257880695
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Cumhuriyet Dönemi İlkokul Programları Kısa Özet

  İlkokul, toplumda yaşayan tüm bireylere asgari ve ortak temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıklar kazandıran bir eğitm kurumudur. Bireylere temel kültür ve temel kişisel nitelikler kazandıran ilkokul, bireyler için vazgeçilmez bir eğitm kurumudur. İlkokul, bireylere yaşam boyu kullanacakları temel öğrenme becerileri kazandırarak onların daha sonraki eğitm basamaklarında ve yaşamda başarılı olmalarını sağlamaktadır. Yine ilkokul, toplumdaki tüm bireylere iyi ve etkili bir vatandaş olmaları konusunda temel yeterlikler kazandırarak toplumda demokrasinin yerleşmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Bu nedenle ilkokul eğirminin niteliği ile eğitm sisteminin niteliği arasında yakın bir ilişki bulunmaktadır.

  Yalnızca örgün eğitmin değil, aynı zamanda yaşam boyu eğitmin de ilk ve temel kurumu olan ilkokul eğitminde başarılı olmanın temel koşullarından biri kuşkusuz ilkokulda uygulanan eğirm programlarıdır. Çünkü ilkokulda niteliğin artırılması, iyi hazırlanmış ve uygulanmış eğitim programları yoluyla sağlanmaktadır.

  Bu kitapta Cumhuriyet döneminde ilkokul programlarındaki gelişmeler ele alınmıştır. Bu kapsamda Cumhuriyet döneminde ilkokul programında yer alan; Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi ve Oyun ile Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Dersi Öğretim Programları; programın amaç, içerik, öğrenme-öğretme süreci ve değerlendirme boyutları temelinde ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Programların sunumunda olabildiğince ortak bir anlayış benimsenmiş, Cumhuriyet döneminde uygulanmış programlar ayrıntılı olarak tanıtmaya çalışılmıştır.

  Kitabın alana, alanda çalışanlara, öğretmenlere ve öğretmen adaylarına yararlı olması beklenmektedir.

Cumhuriyet Dönemi İlkokul Programları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.