ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZİM KİTABI

Pegasus Yayınları

Kathryn Temple

250,00 TL
155,00 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
95,00 TL
ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZİM KİTABI Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786053437314
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Kathryn Temple
Kathryn Temple
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZİM KİTABI Kısa Özet

  Ressam olmayı hayal edenler için mükemmel bir rehber

  Harika çizimler yapmak için bir ressam ya da yetişkin olmanız gerekmez. Çizim yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir kâğıt, bir kalem ve bu çocuk dostu kılavuzdur.

  Herkes Çizim Yapabilir! Çünkü çizim yapmanın tek bir yolu yoktur. Yüz kişiden aynı sandalyeyi çizmelerini isterseniz, yüz farklı çizim elde edersiniz. *Herkes sanatçı olarak doğar,* diyor Kathryn Temple, *sadece bazıları büyürken içlerindeki sanatçıyı ardında bırakmış olur.* Temple, Çocuklar İçin Çizim Kitabı’nda, çizim yapmaya başlamanıza veya çizimlerinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak kolay ipuçları, teknikler ve hileler gösteriyor. Edindiğiniz yeni becerilerle pek çok yeni etkinliğin üstesinden gelmekten keyif alacaksınız. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir kurşun kalem, biraz kâğıt ve bir eskiz defteridir. Kullanabileceğiniz başka pek çok havalı çizim malzemesi olduğunu da öğreneceksiniz. İşe çizgi çizerek başlayacaksınız ve karmaşık nesnelerin basit şekillerden oluştuğunu öğreneceksiniz.

  Işık olmasaydı hiçbir şey göremezdik. Gölge olmasaydı, her şey yassı ve iki boyutlu görünürdü. Işık ve gölgeyi kullanarak çiziminize nasıl hayat verebileceğinizi göreceksiniz. Sonra dünyada gördüklerinizi kâğıdınıza oranlı aktarmanıza yardımcı olacak harika hileler öğreneceksiniz. Perspektif sayesinde, çizimlerinize bakan herkes, çizdiğiniz nesnelerin içinden geçebilecekmiş gibi hissedecek.

  Artık ipuçlarını takip ederek insanları yüzlere ve vücutlara, onları da önceden öğrendiğiniz basit şekillere ayırarak çizebileceksiniz. Sonunda, hayal gücünüzden esinlenerek çizimler ortaya çıkarabileceksiniz.

  *Temel çizim tekniklerine  harika bir giriş…  Ressam adayları için faydalı bir kaynak.*

  - School Library Journal

 • 2. Hamur

ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZİM KİTABI Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.