sadsad x
asdasd
75,00 TL
71,25 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Cinsel Suçlarda İspat ve Sübut Hakkında Bilgiler
Türü: Kamu Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 639
ISBN: 9786059374460
Kapak: Ciltsiz
Ali YELDAN
Ali YELDAN
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Cinsel Suçlarda İspat ve Sübut Kısa Özet

  Çocukların ve kadınların toplum içinde maruz kaldıkları cinsel şiddet, bu kişileri ve toplumu derinden etkilemektedir. Cinsel dokunulmazlığa karı işlenen suçlarda mağdurların ve özellikle istismar mağduru çocukların korunması, ikincil örselenmesinin önlenmesi, korunma ihtiyaçlarının tespiti gerekmektedir.

  6545 sayılı kanunda değiştirilen Türk Ceza Kanununun *Cinsel Dokunulmazlığa Karşı suçlar* bölümünde yer alan 102, 103, 104 ve 105. maddelerinde cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı, reşit olmayanla cinsel ilişki ve cinsel taciz suçlarına yer verilmiştir. Bununla birlikte uygulamada yaşanan sorunların giderilmesi, etkili ceza adaletinin sağlanması bakımından önemli değişiklikler yapılmıştır.

  Bu kitap özellikle; cinsel saldırı suçlarında sıkça rastlanan soruşturma ve kovuşturma aşamasında yaşanan delil toplama, suçun sübutuna etkileyecek yöntemlerin belirlenmesine katkı sunacağı gibi genellikle mağdurlar aleyhine şekillenen yargılama sürecinde maddi gerçeğe ulaşmaya ve ceza adaletinin tesisine katkı sağlayacağını umuyorum.

   

Cinsel Suçlarda İspat ve Sübut Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.