sadsad x
asdasd

Cinsel Ahlak ve İslam

İletişim Yayınevi

Kecia Ali

81,50 TL
61,13 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
20,37 TL
Cinsel Ahlak ve İslam Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 307
ISBN: 9789750517099
Kapak: Ciltsiz
Kecia Ali
Kecia Ali
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Cinsel Ahlak ve İslam Kısa Özet

  *İnsaflı Müslümanlar ve gayrimüslimler, İslâm dininin insan cinselliğine olumlu bakan bir din olduğu hususunda görüş birliği içindedirler.* Müslüman feminist Kecia Ali, bu hatırlatmada bulunuyor kitabında. Buna karşılık, günümüzde cinselliğin *hassas konu* kabul edildiğini, epeyce tabulaştırıldığını da söyleyebiliriz. Cinsel Ahlâk ve İslâm, İslâmî açıdan cinsel ahlâka yaklaşımları tartışıyor. Konuyla ilgili tarihsel birikime tümüyle vakıf olarak ve eleştirel bir teorik dikkatle yapıyor bunu.

  Ali’nin bu araştırmasında bir hedefi, bir kaygısı var: *Eşitlikçi bir cinsellik ahlâkının oluşturulmasına* katkıda bulunmak. Bu kaygıya da bağlı olarak, İslâm’da kadının konumu, kitapta odağa yerleşiyor. Yazar, Türkçe basıma yazdığı önsözde, cinsel ahlâkla ilgili tartışmanın, toplumsal cinsiyetin de ötesinde, sınıf, ırk ve emperyalizme varana dek *her şeyi* yeniden düşünmek anlamına geldiğine dikkat çekiyor.

  Şu temel soruları sıralayarak: *Kimin hayatı önemli? Hangi fikirlerin ciddiye alınacağına karar veren kimdir? Kimin fikirleri duyulabilir? Bilginin kaynakları nelerdir ve Müslümanlar bu kaynakları nasıl kullanmalıdır?*

  Cinsel Ahlâk ve İslâm, İslâmiyet üzerine tarih, etik ve kadın alanındaki bütün araştırmaları uluslararası literatürde yer edinmiş olan Kecia Ali’nin en önemli eserlerinden biri.

Cinsel Ahlak ve İslam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.