sadsad x
asdasd
55,00 TL
39,60 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
15,40 TL
Cinayet Olan Edebiyat Hakkında Bilgiler
Türü: Eleştiri İnceleme ve Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 315
ISBN: 9786059093293
Kapak: Ciltsiz
B. Sadık Albayrak
B. Sadık Albayrak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Cinayet Olan Edebiyat Kısa Özet

  Elinizdeki kitabın adındaki, *Cinayet Olan Edebiyat*, toplumsallığın çöküntüye uğratıldığı bir bunalım çağının edebiyatıdır. İşi, insan yaşamını anlamak ve edebiyatın diliyle anlatmak olan yazarın bunu görmezden geldiği yerde bayağı bir edebiyat ortaya çıkıyor. Elinizdeki kitap egemen sınıfın çıkarlarını güzelleştiren bu edebiyata karşı köklü bir eleştiri getiriyor. Toplumsallığın çöküntüye uğratıldığı tekellerin ortaçağında buna karşı isyan etmeyen bir edebiyat, bu ortaçağın bir parçasına ve üreticisine dönüşmüştür. Cinayet Olan Edebiyat, bunu göstermeye ve karşı çıkmaya çalışıyor.

  *Cinayet Olan Edebiyat*, bir CD’ye, kompakt diske benziyor, keskin ve müthiş hızda dönerek yolunu açmaya çalışıyor. Yoğunlaştırılmış, keskinleştirilmiş, sivrileştirilmiş edebiyat ve eleştiri. Doksanlardan günümüze burjuva güdümlü edebiyatın şeceresini çıkarıyor. Günümüzün ünlü yazarları, eleştiri ve sorgulamasından payına düşeni alıyorlar.

  Eleştiri, eşitlikçi, özgür ve ortak bir toplumun kavgasını vere­cek insan için gerekiyor. Buradaki eleştiri, kişiler ve edebiyat olgularından öte, belirli eğilimlerin ortaya konması, anlaşılması içindir. Çünkü, önemli olan eleştirel bilinci oluşturan yöntemin kavranmasıdır. Gerçekliğe eleştirel bakabilmenin kavramsal araçlarının edinilmesidir. Elinizdeki kitapta tek tek romanların, şiirlerin, denemelerin eleştirisinden, tekellerin edebiyatının niteliklerinin ve temel eğilimle­rinin çıkarılması amaçlanıyor.

  *Cinayet Olan Edebiyat*, tekellerin gökdelenleri ve bayağı edebiyatıyla ufkumuza örülen duvarları yıkmaya çağırıyor.

Cinayet Olan Edebiyat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.