sadsad x
asdasd
4,63 TL
4,12 TL
%11 indirim
Kazancınız
:
0,51 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çınarın Gözyaşları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 16
ISBN: 9786056350474
Kapak: Ciltsiz
Nurcan Şahin
Nurcan Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çınarın Gözyaşları Kısa Özet

  Değerli veliler ve eğitimciler;

  Bu hikayede genel anlamda verilmek istenen tema başarıyla aktarılmış ve hikaye kendi kurgusu içinde bir bütünlük oluşturacak şekilde tamamlanmıştır.
  Çevreye duyarlı kalmazsak ortaya çıkacak olumsuz sonuçların hepimizi üzecek bir şekle dönüşeceği olay örgüsü içinde aktarılmıştır. Mehmet Duru’nun çizimleri konunun anlaşılırlığını güçlendirilmiştir.

  İnsan, doğa ve yaşanabilir bir çevre vurgusu çok belirgin bir şekilde yalın ve akıcı bir anlatımla ustaca verilmiştir. İlgi aşama aşama artmış, anlatım ve öykü bu ilgiyi hikaye sonuna kadar canlı tutmayı başarmıştır.

  Hikayede Türk toplumunun önemli manevi değerlerinden biri olan başkaları konuşurken onları dinlememe davranışı hikâye kahramanıyla verilerek pekiştirilmiştir. Öte yandan çevreyi koruma, doğayı sevme gibi davranışlar aşılanmış ve ağaçların da birer canlı olduğu, ormanda birçok hayvanın yaşadığı verimli şekilde alt temada işlenmiştir.

  Ailelerin birlikte temiz doğa içinde eğlenmesi olan piknik, sosyal bir konu olan; duyarsız insanların topuma verdikleri zararlar teması ile birleştirilerek verilmiştir. çocuk, doğa, aile, anne-baba, komşular birlikte ortak mekanların sağlıklı kullanımının önemi ifade edilmiştir.

  - Pedagog Ass. Prof. Dr. Ekrem Çulfa

Çınarın Gözyaşları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.