150,00 TL
102,00 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
48,00 TL
Çin Felsefe Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 9786057707918
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 13 adet satılmıştır.
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Çin Felsefe Tarihi Kısa Özet

    Dünyanın ve insanın doğası... Nesneler arasındaki İlişkiler... Ahlaki ve toplumsal kurallar... Yaşamın yönetimi ve hedefi— Yin ve Yang... Bilginin yapısı...Söz ve eylem, teori ve pratik Ilişkisi... Bilgelik nedir?

    Çin felsefesindeki en temel konulan Konfiçyüs`len Taoculuğa, Budizm`den Yasacılık ekolüne açılan yelpazede inceleyen Wu Chun, Çin Felsefe Tarihinde yalın sorular ortaya atıp yakıt yanıtlar veriyor. Dipsiz bir kuyuyu çağnştıran derin Çin felsefesi ve bağlantılı konulan 5 bin yıl boyunca oraya atılmış fikirler, kavramlar, kategoriler, teoriler ve öğretilerin ışığında inceleyen kitap, Çin ulusunun zihninde ve damarlarında dolaşan manevi güce dair mükemmel bir başvuru kaynağı.

    ``Nesneler arasındaki ilişki, eski Çinli fılozoflar için bir diğer önemli merak konusuydu ve bu mesele ordan Avrupalı benzerlerinden farklı kıldı. Eski Avrupalı filozoflar esas olarak şeylerin doğamyla ilgiliydi. Bir anlamda, Avrupa felsefesl, `Doğası nedir?` sorusundan türedi. Ancak Çin`de durum oldukça farklıydı. Çin felsefesi tarihinde en sık sorulan soru `Aralarındaki ilişki nedir?` şeklindedlr."

  • 2. Hamur

Çin Felsefe Tarihi Hakkında Yorumlar