sadsad x
asdasd
62,00 TL
36,01 TL
%42 indirim
Kazancınız
:
25,99 TL
Çılgın Gibi Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786053754916
Kapak: Ciltsiz
Suat Derviş
Suat Derviş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çılgın Gibi Kısa Özet

  İthaki Yayınları, Suat Derviş`in tüm eserlerini okurlarla buluşturmaya devam ediyor.

  Bugünün okurlarını da etkileyecek bir aşk romanı olan Çılgın Gibi`de Suat Derviş`in bir başka unutulmaz kahramanı Celile sahne alıyor. Geçmişin farklı dünyasına değişmeyen duyguların eşlik ettiği Çılgın Gibi`nin, Türk romanının önemli örnekleri arasında kalıcı bir yer edineceğine inanıyoruz…

  Suat Derviş, bence önemli bir romancımız. Siyasî görüşleri dolayısıyla hem epey eziyet çekmiş, hem de unutturulmak istenmiş. İlk romanlarını çok genç yaşta kaleme almış. O zamanın büyük bir ustası, Ahmet Haşim, bu ilk eserleri özellikle salık vermiş; genç romancıyı bir `üslûpçu` olarak esenlemiş. Edebiyat tarihimiz pek farkında değil.

  Birkaç kez basıldığı halde, edebiyatseverlerin üzerinde yeterince durmadıkları Çılgın Gibi, Suat Derviş imzalı çok güzel bir romandır. Acı bir aşk romanı. Aşkı Marksist açıdan tahlil eden bir roman; bence, edebiyatımızda kardeşi yok.

  - Selim İleri

  Suat Derviş önce kahramanlarının yaşadığı iklimi ustalıkla tarif ediyor. Dönemin İstanbul`u, karaborsa ve savaş zenginlerinin hayatı, güç tutkusu, soyluluğun bir hayalet gibi hala gücünü hissettirmesi vs… Sonra kahramanlarımızı tanıyoruz tüm hususiyetleriyle ve ardından başlayan yasak aşk hikâyesi. "Aşkın masumluğundan kopması, aldatmanın insanda yarattığı haz ve pişmanlık, mutluluğun her halükârda elde edilemeyişi", hepsini de ince ince işliyor.

  - Ercan Kesal

Çılgın Gibi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.