sadsad x
asdasd
32,00 TL
27,20 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
4,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Cezayir Yazıları 1992-2013 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 284
ISBN: 9786056601378
Kapak: Ciltsiz
Robert Fisk
Robert Fisk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Cezayir Yazıları 1992-2013 Kısa Özet

  Bir halkın çektiği acılar nadiren bu denli göz ardı edilmiştir. İslamcı FIS (İslami Selamet Cephesi) partisinin kazandığı genel seçimin 1992 yılında iptal edilmesinin ardından 150.000'in üzerinde Cezayirli kendi yurttaşları tarafından öldürüldü ve çoğunlukla da korkunç bir zulüm altında. 1999'daki genel af kararıyla isyancıların çoğunun silah bırakmasının ardından şiddet olayları azaldı ama hiçbir zaman son bulmadı. Bu olayların toplumun ruhunda açtığı yaraların iyileşmesi uzun yıllar alacak.

  Cezayir'deki trajedinin ne anlama geldiğini ve niçin önemli olduğunu anlamak isteyenler için bu kitap iyi bir başlangıç olacaktır. Bu kitap, saygın Orta Doğu muhabiri Robert Fisk'in tüm dünyanın göz ardı ettiği Cezayir'de yaşanan olaylara dikkat çekmek amacıyla kaleme aldığı haber yazılarından oluşuyor.

  Bu kitapta derlenen düzeltilmiş makaleler yirmi yıllık bir dönemi kapsıyor ve bir ulusun ideolojik farklılıkları nedeniyle uzlaşma sağlayamaması yüzünden karşıt tarafların nasıl barbarlığa sürüklendiğini birinci elden aktarıyor. Makalelerin çoğu yürek parçalayıcı nitelikte: Yazar, insanın insana yaptığı zulmü aktarırken araya cesaret, iyilik ve mizah öğeleri eklemiş olsa da bu, trajedinin boyutunu azaltmıyor.

  Ama gerçek bu. Ve bugün karşı karşıya olduğumuz sorunları anlamak isteyenler için mutlaka okunması gereken bir kitap.

Cezayir Yazıları 1992-2013 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.