420,00 TL
273,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
147,00 TL
Cevdet Bey ve Oğulları Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 644
ISBN: 9789750826313
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 2424 adet satılmıştır.
Orhan Pamuk
Orhan Pamuk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Cevdet Bey ve Oğulları Kısa Özet

  Orhan Pamuk`a ilk ününü getiren bu büyük roman İstanbullu bir ailenin yetmiş yıllık serüvenini hikâye ediyor. Yazarın "Ülke, Aile, Roman" üzerine sonsözüyle...

  Nişantaşlı bir ailenin 20. yüzyılın başından itibaren üç kuşak boyunca serüvenlerini anlatan bu kitap ev içlerinin renklerini, zamanın akışını, günlük sıradan konuşmaları akılda yer eden kahramanlar aracılığıyla saptarken, okura geleneksel romandan alınacak hazları bütünüyle veriyor. Abdülhamit döneminin son yıllarında, İstanbul`un ilk Müslüman tüccarlarından küçük dükkân sahibi Cevdet Bey`in tutkusu, hem işlerini büyütmek, zenginleştirmektir hem de "Batılı anlamda" çağdaş, modern bir aile kurmak. Kökü taşraya uzanan geleneksel ailesini bir yana bırakarak bu isteklerini gerçekleştirmeye girişen Cevdet Bey`in ve oğullarının hikâyesi, bir anlamda modernleşme uğraşı içindeki Türkiye Cumhuriyeti`nin özel hayatının da hikayesidir. Ev içlerinin, yeni apartman hayatının, Batılılaşan büyük ailelerin, Beyoğlu`na çıkıp alışveriş etmelerin, radyo dinlenen pazar öğleden sonralarının dikkat ve sevgiyle anlatıldığı bu panoramik roman, Orhan Pamuk`a hak ettiği ünü getiren olgun bir ilk kitaptır.

  "Pamuk adeta okurun elinden tutup onu kendi dünyasında dolaştırıyor, birbirinin içine geçen sahnelerle, karşılaşmalarla ve konuşmalarla her şeyi en ince ayrıntısına kadar çözümlüyor."

  -Frankfurter Allgemeine

 • 2. Hamur

Cevdet Bey ve Oğulları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.