Çeşitli Boyutlarıyla Ahlak ve Etik

Nobel Akademik Yayıncılık

Sefer Ada

189,00 TL
154,98 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
34,02 TL
Çeşitli Boyutlarıyla Ahlak ve Etik Hakkında Bilgiler
Türü: Etik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786254065644
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Sefer Ada
Sefer Ada
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Çeşitli Boyutlarıyla Ahlak ve Etik Kısa Özet

  Toplumsal (sosyal) bir varlık olan insan, yaşam süreci içinde öğrenme- öğretme, öğrettiklerini aktarma ve gereksinimlerini karşılamak için diğer insanlarla bireysel ya da grup düzeyinde; sosyal-ekonomik, kültürel gibi çeşitli düzeylerde ilişki ve etkileşime girer. Bu etkileşimde çeşitli kurallar devrededir. Toplumsal yaşamı düzenleyen kurallar; hukuk, ahlak, etik, din, gelenek- görenekler gibi yapılar içinde yer alır.

  Sosyal ilişkilerde davranış biçim ve tarzlarının toplum tarafından onaylanıp onaylanmadığının ölçütlerinden olan ve yaşamı daha anlamlı kılan etik ve ahlak, bu çalışmanın özünü oluşturmaktadır.

  Felsefenin kavramsal boyutunu kapsayan etik ile teorik boyutunu kapsayan ahlak; doğruya, iyiye, güzele ulaşmanın önemli bir aracı olarak kabul edilebilir.

  Geçerli ahlaki ve etik değerleri düşünürek, sorgulayarak edinmesini beklediğimiz her insanın, bu konuda algın, örgün, yaygın eğitim alanlarında işlevsel eğitim görmesi yerinde olacaktır. Bunun için; ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede çeşitli eğitim basamaklarında "Ahlak ve Etik" adı altında değişik içerikli dersler okutulmaktadır. Ahlak ve etik konusuna giriş niteliğindeki bu kitabın, başta üniversite öğrencileri olmak üzere ahlak ve etik konusunu merak eden herkese yararlı olacağını ummaktayız.

 • 2. Hamur

Çeşitli Boyutlarıyla Ahlak ve Etik Hakkında Yorumlar