75,00 TL
37,50 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
37,50 TL
Cengiz Han Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786059121958
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
M. Turhan Tan
M. Turhan Tan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Cengiz Han Kısa Özet

  Cengiz için Avrupalılar *Barbar* deyip geçerler. İran, Arap ve Osmanlı tarihçileri de bu büyük, çok büyük hükümdar için, *Zalim, hunhar, dinsiz, kafir* gibi sıfatlar vermekten ve sıralamaktan geri kalmazlar. Doğru tarihlerinde onun klişe halini alan unvanı şudur; *Cengiz’i fitneengiz!*

  Pek açıktır ki Avrupalıların barbar demesi bütün Avrupa’yı yenmesindendir. Eğer Avrupa Cengiz’i yenseydi bu zaferle iftihar edilecekti ve ondan kuvvetli bir insan ve şanlı bir mağlup olarak bahis olunacaktı! Yenilmek acısı Avrupa’yı hala acı ve kin içinde tutuyor.

  İranlılar, Araplar, Osmanlılar, manasız bir din gayretiyle Cengiz’e hücum ettiler, büyüklüğünü inkâra yeltendiler. Fakat hiçbir tarihçi, onu tarihten dışarı atamadı. Çünkü o, bizzat bir tarihti. Sevenler de, sevmeyenler de o tarihi okumak, tanımak mecburiyetindedir.

  Türk kuvvetine, Türk dehasına yaslanarak yükselen Cengiz Han, aynı kuvveti ve dehayı bütün dünyaya tanıtan büyük rehberlerden biridir. O, Türk birliği kurmak için küreyi altüst etti ve yeryüzünde en yüksek, en kudretli millet olmak hakkını Türk’e verdi.

  Bu şerefe hangi cihangir imrenmez, Avrupa varsın kinini sayıklasın!

   

 • 2. Hamur

Cengiz Han Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.