sadsad x
asdasd
25,00 TL
17,25 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
7,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çelik Böyle Sertleşti Cilt: 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 274
ISBN: 9789757530251
Kapak: Ciltsiz
Nikolay Alekseyeviç Ostrovskiy
Nikolay Alekseyeviç Ostrovskiy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Çelik Böyle Sertleşti Cilt: 1 Kısa Özet

    Nikolay Ostrovski, Çelik Böyle Sertleşti adlı ünlü romanını, 1904-1936 yılları arasında yaşadığı kısa, ama olağanüstü güzel, kahramanlara yaraşır hayatıyla yazdı. Büyük ölçüde otobiyografik olan eserin temel karakteri,Pavel Korçagin tipinin güçlü, canlı ve çekici oluşunun sırrı, gerçek hayattan alınmasından ileri gelir.

    Nikolay Ostrovski, daha yirmi yaşındayken içsavaş cephelerinde aldığı ağır yaraların etkisiyle kötürüm ve kör olmuş, bu durumdayken, gençliği, sevgi ve mücadeleyi, Komünist Gençlik Birliği üyesi yoldaşlarını ve silah arkadaşlarını anlattığı romanı Çelik Böyle Sertleşti'yi yazmıştı. "Yaşamasını haklı çıkaracak, hayatın yaşanmaya değdiğini kanıtlayacak." planını böylece gerçekleştirdi. 1935'te ünlü Sovyet gazeteci Mihayil Koltsov'un kaleme aldığı "Cesaret" başlıklı makale Pravda'da yayınlandığında, milyonlarca insan Ostrovski'nin iyileşmez hastalığını ve partiye sarsılmaz bağlılığını öğrendi.

    Pavel Korçagin okurların gözünde, devrimci azmin, fedakarlığın, zor koşullara dayanıklılığın simgesi, bir kahraman, özgürlük savaşında ruhu alabildiğine yücelen bir büyük insandır. Bu kahraman, hayattan çıkıp edebiyat sayfalarına geçmiş, oradan yine hayata dönmüş, hayatı etkilemiş, oluşturduğu simgeyle gençliği biçimlendirmiştir.

Çelik Böyle Sertleşti Cilt: 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.