sadsad x
asdasd
12,00
9,60
%20 indirim
Celestina Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786053140818
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Fernando De Rojas
Fernando De Rojas
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Celestina Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Celestina Kısa Özet

    Modern İspanyol edebiyatının kurucularından olan Fernando de Rojas’ın Celestina adlı oyunu bir aşk hikayesinin etrafında dönüyor. Rojas’ın ince üslubu keskin zekasıyla birleşince aşk deneyimi neredeyse bütün hatlarıyla gözler önüne seriliyor oyunda. Aşk söz konusu olduğunda tutku ve hırs, sevgi ve nefret, intikam ve affetme gibi karşıt duyguların çatışma halinde olması kaçınılmazdır. Calisto isimli erkek karakterin güzeller güzeli Melibea’ya olan tutkuları cevapsız kalınca, karanlık yeteneklere sahip olan Celestina’ya müracaat edilir. Dertli aşıkları kavuşturan, bunun için türlü oyunlar çeviren, imkansız düğümleri çözen Celestina kimdir:

    Celestina terzi olduğunu söylese de gerçekte çöpçatan bir fahişeydi ve biraz da büyücülük yönü vardı. Bakireleri bulup çıkarmakta da pek maharetliydi. Öğrencilerin sırdaşıydı, rahiplerin emrindeydi. Onlara genç kızların bekaretini satıyordu. Çocukların derdine şifa bulabilmek bahanesiyle farklı evlere gidiyor ve böylece her türden insanla iletişim kurmaya çalışıyordu.

    Cervantes’in *olağanüstü bir kitap* diyerek karşıladığı Celestina, kendinden sonraki edebiyat üzerinde hayli derin etkiler bırakmış; aşk ve mizah bahsinde öncü bir nitelik edinmiştir...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.