75,00 TL
60,75 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
14,25 TL
Çarşafı Şerif Risalesi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786052056615
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mustafa Hacıoğlu
Mustafa Hacıoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Çarşafı Şerif Risalesi Kısa Özet

  Hür Kadının Kıyafeti Çarşafı Şerif Risalesi Mustafa Hacıoğlu

  Örtünme mevsime ve modaya göre değil, âyete göre olmalıdır. Çünkü tesettür kişiye göre değişen bir tarz (şekil) değil, reforme edilemeyen ve ölçüsü belli olan bir inanç meselesidir.

  Kitabın Ön Söz’ünden kısaca
  Örtünme emrinde de olduğu gibi, Rabbimizin tüm emirlerini yerine getirmedeki amaç, şekilciliğin ötesinde takva ya ulaşmak ve yüce Allah’ın rızasıdır. Bu eserde İslamda örtünmenin şekli detaylı delillerle ısbatlanmaya çalışışmış kapsamlı bir çalışma yapılmış emek sarf edilmiştir. Rabbimiz rızası için kılsın. Ancak, bir mümine kadın bu şartlara uygun örtüye şeklen bürünüp kalben bürünmese, benimsemese ve gereğine uygun hareket edip örtüsünün namusunu muhafaza etmese terazide kıymeti olmaz. Nitekim İslâm’ın esasını teşkil eden Takva, onca ayetlerde vurgulanmıştır. İnsanları Allah’a ulaştıracak, onun rahmetine, sevgisine kavuşturacak örtünme ise Takva Elbisesi ile olur. A’raf suresi’nin 26. Ayetinde: “Ey Ademoğulları! Size ayıp yerlerinizi örtecek örtü ve bir de süs elbisesi indirdik. Fakat Takva Elbisesi hepsinden hayırlıdır.” buyrulur. Bir diğer………..

  Hz. Fatıma Ne Vasiyet Etti Kur’an’da Çarşaf” Yazıyor Mu? Abdülhamid Çarşafı Yasaklatmış Mıydı? Baş Örtüsü Hakikaten Bir Sembol Mü? Sadece Örtünmek Yeter Mi? Kapanmak Kölelik Mi Hürriyet Mi? Çarşaf Mı Türban Mı? Tesettür Kansere Sebep Mi? Tesettür, Kemik Erimesi Yapıyor Mu? Başı Örtmek Saç Dökermi? Çarşaf-ı Şerif Hakkında Ne Dediler? İbret Dolu Tesettür Hikâyeleri Ve daha fazlasını bu kitapta bulacaksınız…

 • 2. Hamur

Çarşafı Şerif Risalesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.