160,00 TL
105,60 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
54,40 TL
Canzoniere Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 424
ISBN: 9789750804359
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Francesco Petrarca
Francesco Petrarca
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Canzoniere Kısa Özet

  Canzoniere Petrarca`nın aşkı ölümsüzleştirme çabası üzerine kuruludur, şiirlerde her şey, bütün doğa betimleri ve tanımlanan her duygu, anımsanan ve yaşanan her olay sevilen yücelten düşsel bir düzlemde aktarılır. Ancak böylesi geleneksel izlekleri bile, klasik tarzla yeni şiir biçimlerini harmanlayarak son derece özgün bir üslupla işler Petrarca.

  Okur bu şiirlerde aşkın her biçimine rastlayacak, erdem, tapınma ve tensellik olarak aşkın; umut, korku ve tutsaklık olarak aşkın anıştırmalı bir üslupla, çağrışımlarla, olağanüstü bir duyarlık ve ifade zenginliğiyle betimlendiğini görecektir.
  ,

  Aşk şarininin işlevini ve amacını da soruşturur Petrarca lirik şiirlerinde, biçimsel ustalığını, şairlik bilincini ve teknik donanımını da bu yola sergiler. Kemal Atakay`ın titiz çevirisiyle sunduğumuz bu başyapıt; Petrarca`nın şiir anlayışını irdeleyen Giriş yazısıyla, şiirlere geniş açıklamalar getiren notları ve sağlam kaynakçasıyla şiirseverler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı, bir temel kitap oluşturacaktır.

 • 1. Hamur

Canzoniere Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.