Çanakkale Savaşları Tarihi ve Şehitleri

Çizgi Kitabevi Yayınları

Naci Şahin

200,00 TL
164,00 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
36,00 TL
Çanakkale Savaşları Tarihi ve Şehitleri Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 188
ISBN: 9786059706889
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Naci Şahin
Naci Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Çanakkale Savaşları Tarihi ve Şehitleri Kısa Özet

    Rumeli`den, Kafkaslardan ve Balkanlardan geri çekilmelerle geçen sancılı bir zaman diliminden sonra, 1915 yılı içerisinde cereyan eden Çanakkale deniz ve kara savaşları Türk Milleti için her şeyin daha bitmediği, Türkleri Anadolu coğrafyasından tamamen atmak için büyük güçlere karşı verilmiş bir ölüm-kalım destanıdır.

    Elinizdeki kitap, Çanakkale Savaşlarının tarihini genelde insanımızın bilmesini ama daha da önemlisi özelde, genç kuşakların bilmesini istemekte, Anadolu`nun merkezi olan Bozok yaylalarının mert ve cesur gençlerinin ellerine silah alarak seferberlik çağrısına uymalarını ve gözlerini kırpmadan şehadet mertebesine ulaşmalarının destanını anlatmaktadır.

    Bir Türk atasözü; "Bir insan öldüğü gün ölmez, adının son kez geçtiği yerde ölür." der. Tarihin hafızası için arşivlere girdik. Bu genç insanların destan ve kahramanlıkları dünya durduğu müddetçe dursun istedik. Genç yaşta şehit olmuş evlatlarımızı geri getiremeyiz ancak onların hatırası dünya durdukça yaşasın istedik. Mekanları cennet olsun...

  • 2. Hamur

Çanakkale Savaşları Tarihi ve Şehitleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.