sadsad x
asdasd

Çanakkale Savaşı'nda 582.309 Askerin Ayak İzleri

Kastaş Yayınları
23,15 TL
18,52 TL
%20 indirim
Çanakkale Savaşı'nda 582.309 Askerin Ayak İzleri Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 373
ISBN: 9789752821927
Kapak: Ciltsiz
Yılmaz Tezcan
Yılmaz Tezcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Çanakkale Savaşı'nda 582.309 Askerin Ayak İzleri Kısa Özet

    Çanakkale Muharebeleri, 500.000 askerin çok dar bir alanda 9 ay boyunca ölüm kalım mücadelesi vermiş olduğu ve ayak izlerinin bulunduğu bir muharebedir. Dikkati çeken konu, muharebeleri anlatan hiçbir eser gerçek anlamda olayları tam olarak ortaya koyamaz. Çünkü her muharebenin kendine özgü bilgi olarak ulaşılmayacak karanlık noktaları vardır. Dünya’da yaşananlara baktığımızda, 21’nci Yüzyılın bir ölüm kalım yüzyılı olacağına dair kuvvetli kanıtlar mevcuttur. Biz üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bedelini ağır kayıplar vererek, fakat hep zaferler kazanarak ödedik. Çanakkale savaşı Dünya’da karşı konulamayacak gücün olmadığını gösteren nadir savaşlardan birisidir.

    Kitap incelendiğinde bu savaşın yeniden yazılmasının ve yorumlanmasının bir denemesi olarak kaleme alındığı görülecektir. Eserin birçok bölümünde anılara yer verilmiştir. Kullanılan anılar her iki tarafta muharebeyi sevk ve idare eden komutanların, savaşı yaşayanların rapor ve söyledikleridir. Dolayısı ile muharebelerin nasıl olduğunu aydınlatan kıymetli bilgilerdir. Yazar savaşın bilinmeyenlerini ortaya çıkarmak için anılara fazla yer vererek, kendi düşüncelerini sınırlı tutmuştur.

    Ayrıca, eserin daha kolay anlaşılmasını sağlayan kroki ve haritalara yer verilmiştir. Özellikle bu çalışmada hiç yayınlanmayan bazı belgelerin ve kahramanlıkların gün yüzüne çıkması sağlanmış ve okuyucuların beğenisine sunulmuştur.

Çanakkale Savaşı'nda 582.309 Askerin Ayak İzleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.