sadsad x
asdasd
29,00
20,88
%28 indirim
Çanakkale 1915 Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786059661058
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Zekeriya Türkmen
Zekeriya Türkmen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Çanakkale 1915 Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çanakkale 1915 Kısa Özet

  Dünya tarihinde ender rastlanan deniz ve kara savaşlarının örnekleriyle dolu olan Çanakkale muharebeleri, siyasi açıdan birçok emelin, ihtirasın düğümlendiği, askeri açıdan insan gücünün, azminin, inancının teknolojiyi nasıl dize getirdiğini ortaya koyması bakımından önemlidir.

  Vatanını canları pahasına savunanlarla onu istilaya gelenlerin birbirlerini yok ederek, yarım milyonun üstünde insan zayiatının olduğu muharebeler 1915 yılında Çanakkale’de yapılmıştır.

  Sömürgeciler, Türkleri boğazlardan uzaklaştırmak, İstanbul’u ele geçirmek, dahası Doğu Sorunu’nu (Şark Meselesi) kendi çıkarlarına göre çözümlemek istiyorlardı. Ancak Türkler, canlarından aziz bildikleri vatanları için seferber oldular. 57.263 Mehmetçik, Çanakkale’de zaferin mayasına kanlarını katarak bu coğrafyayı vatanlaştırdı.

  Sonuçları itibariyle bakıldığında Çanakkale Savaşı’nda birçok yanlış hesabın boğazın derin sularına gömüldüğü, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dehanın yönlendiriciliği ile Türk milletinin zafere ulaştığı görülür.

  Çanakkale’de devleşen, gönüllerimizde ebedileşen bütün şehit ve kahramanlarımızı saygıyla anarken, *Çanakkale 1915, Türk Ordusunun Kara ve Hava Savaşları* adlı çalışmada Türk ordusunun kara savaşlarındaki ve henüz kuruluş aşamasındaki hava kuvvetlerinin kahramanlıklarını görecek, bundan haklı olarak da gurur duyacaksınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.