sadsad x
asdasd

Çalkalan Gönlüm Şimdi

Göl Yayıncılık
10,00 TL
7,90 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
2,10 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çalkalan Gönlüm Şimdi Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 159
ISBN: 9786054425211
Kapak: Ciltsiz
İsa Cebeci
İsa Cebeci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Çalkalan Gönlüm Şimdi Kısa Özet

     06 Mayıs 1942 tarihinde Bulgaristan'ın Dobriç iline bağlı Glavantsi (Pirli Camim ahalle) köyünde doğdu. 1960'ta Dobriç'te Öğretmen lisesinden, 1970'te Şumen'de Yüksek Öğretmen okulundan, 1974'te Sofya Üniversitesi Türkoloji Bölümünden mezun oldu. Bulgaristan'da 24 yıl, Türkiye'de 16 yıl olmak üzere toplam 40 yıl Öğretmen'lik yaptıktan sonra 2005 yılında kendi isteğiyle emekli oldu.

     Sanat hayatına Öğretmen Lisesinde öğrenci iken başladı. Çocuklar için iki, büyükler için iki olmak üzere dört Şiir Kitabı, bir de Örneklerle Deliorman Ağzı Sözlüğü'nü yayınladı. Şiir dışında Folklor derlemeciliği ce araştırmacılığı ve ağız araştırmaları yaptı. Çeşitli Denemeler,röportajlar, makaleler ve bilimsel bildiriler yazdı. Bağlama çalmasını da bildiği için hece vezninde yazdığı bazı Şiir'lerini türkü formunda besteledi. Kısa bir dönem gazetecilik yaptı, köşe ve sohbet yazıları yazdı. Halen dil ve tarih araştırmaları ağırlıklı Edebiyat çalışmalarına devam etmektedir.

     İsa CEBECİ iki çocuk babası, üç torun dedesidir. Kendi deyimiyle ömrünün son faslını eşi Selime Hanımla birlikte Tekirdağ ilinin Çorlu ilçesinde geçirmektedir. Çalkalan Gönlüm Şimdi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.