sadsad x
asdasd

Çalınan Kent - Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu 2

Günışığı Kitaplığı
20,00 TL
13,00 TL
%35 indirim
Çalınan Kent - Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786054603756
Kapak: Ciltsiz
Gülsevin Kıral
Gülsevin Kıral
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çalınan Kent - Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu 2 Kısa Özet

  Dedektiflik öykülerinin sevilen yazarı Gülsevin Kıral’ın heyecan dolu dizisinin ikinci kitabı çıktı.

  Bir kentin neleri çalınabilir?

  Çocuklar için yazdığı gizem ve mizah dolu roman ve öyküleriyle
  sevilen Gülsevin Kıral, İstanbul’u Çalıyorlar! ile başlayan Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu dizisinin ikinci kitabında okuru yine, ipuçlarını izlemeye davet ediyor. Bir kenti kent yapan değerleri ve tarihinden, doğasından koparıldığında onun kimliğini nasıl kaybettiğini ustaca bir kurguyla okuruna düşündüren yazar, öğretici bir konuma geçmeden tarih ve mimari anıtlarla ilgili bilgiler de sunuyor. Yedikule Hisarı’ndan Çin Seddi’ne ve daha birçok mekâna ve zamana uzanan roman, kentlerin geçmişini bugünde buluşturuyor. Usta bir dedektif ve ona yaz aylarında çıraklık yapan Mustafa’nın akıl almaz maceraları ekseninde genişleyen dizinin bu kitabında, Yenikapı arkeoloji kazıları ve ağaç katliamı gibi güncel konular da bir çocuğun merakını uyandıracak biçimde olay örgüsünde yerini alıyor. Muzip dili ve gerçekliğin içinde yarattığı fantastik tadıyla çocuk okurun heyecanla okuduğu dizi, yetişkinleri de çocuklarla birlikte kentlerin geleceğini düşünmeye davet ediyor.

  Mustafa, Ömer Hepçözer’in dedektiflik bürosunda çalıştığı yaz tatilinde inanılmaz bir maceranın parçası olmuştur. İstanbul’un mimari anıtlarının çalınmasıyla başlayan uluslararası kovalamacanın üzerinden bir yıl bile geçmeden, bu kez hem başka anıtlar hem de koskoca bir orman tehlike altındadır! İflah olmaz hırsızların yeni planlarını boşa çıkarmak ve sevdiklerini kurtarmak için işe koyulan ikili, gizemli şifrelerin ve ipuçlarının izini sürer...

  Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu Dizisi

  1 İstanbul’u Çalıyorlar!
  2 Çalınan Kent

  Gülsevin Kıral, 1959’da Eskişehir’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli edebiyat dergilerinde yazıları yayımlandı, çeviriler yaptı. Yazarın, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği’nin (ÇGYD) 2006 Sulhi Dölek Ödülü’ne değer görülen çocuk öyküleri, Günışığı Kitaplığı tarafından Gizli Formül Hangi Zarfta! adıyla tek kitapta toplandı. Desenleri ve öykü şiirleriyle çok sevilen Berber Pire Tellal Deve de ÇGYD tarafından 2008’de Yılın En İyi Çocuk Kitabı Tasarımı seçildi. Kıral’ın en son kitabı, *Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu* dizisinin ikinci kitabı Çalınan Kent.

Çalınan Kent - Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.