Çağdaş Amerikan Şiirinden Seçmeler

Şiirden Yayıncılık

Yeliz Altunel

94,00 TL
62,04 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
31,96 TL
Çağdaş Amerikan Şiirinden Seçmeler Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9786054825547
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Yeliz Altunel
Yeliz Altunel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Çağdaş Amerikan Şiirinden Seçmeler Kısa Özet

  İyi bir şiir çevirisi, kaynak metnin düz dilsel karşılığının ötesine geçmeyi öngörür. Bu, çeviri gerekleriyle uyumlu ve kaynak şiirin haklarını gözeten bilinçli kararlarla, hedef dildeki duyumsal ve anlamsal çerçevenin iyi kurulması demektir. Çevirinin hedef dilde ve kültürde soluklanmasını sağlamak için, kaynak şiirin sözcüklerine ve yapısına mekanik bir bağlılığı aşarak, şiirsel ipuçlarına ve öğeler arasındaki yazınsal ilişkilere dayalı bütünlüklü ve tutarlı bir örüntü kurar çevirmen.

  Çağdaş Amerikan şiiri, tematik evreni, imge örgüsü ve duyarlık düzenindeki çeşitlilik açısından çağdaş şiirimizle akrabadır. Bu yönüyle de poetik imkânlarıyla yakından izlenmelidir.

  Yeliz Altunel, hem kaynak ve hedef dildeki  yetkinliğiyle, hem de şiir çevirisindeki * zorunlu özgürlük * alanını doldurma konusundaki donanımıyla bize bu imkanı sunuyor. Çağdaş Amerikan şiirindeki zihinsel evreni kavrayan ve koruyan bu çeviri çalışmasının katıksız bir edebiyat etkinliği olduğu açıktır.

  Seçilen şairler ve şiirlerle de *Çağdaş Amerikan Şiiri* hakkında üretken bir kaynak olan bu kitap, şiir ortamımız ve özellikle genç şairler için çok yararlı bir çalışmadır.

   

 • 2. Hamur

Çağdaş Amerikan Şiirinden Seçmeler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.