sadsad x
asdasd

Büyüklere Feminist Masallar

Güldünya Yayınları
24,00 TL
20,16 TL
%16 indirim
Büyüklere Feminist Masallar Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786056944208
Kapak: Ciltsiz
Suniti Namjoshi
Suniti Namjoshi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Büyüklere Feminist Masallar Kısa Özet

    Prenses ve Bezelye Tanesi, Küçük Prens, Çirkin Ördek Yavrusu, Uyuyan Güzel gibi pek çok klasik masalı yeniden yorumlayan Suniti Namjoshi, Büyüklere Feminist Masallar adlı kitabında bu bildik hikayelere bambaşka bir gözle bakıyor ve hiç ummadık bir sonla tamamlıyor.

    Pamuğun kalın, ipeğin ağır geldiği prensesin, kırk kat döşeğin altındaki bezelye tanesinden nasıl rahatsız olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Meğer bu prenses düşündüğümüz kadar narin ve hassas bir kız değilmiş, sadece her şeye alerjik reaksiyon gösteren bir tene sahipmiş. Kralın çırılçıplak sokağa çıktığını ve ona kimselerin gerçeği söylemediğini gören küçük kız ise aslında, *Anne bak kral çıplak!* diye bağırmamış. Sessizce soyunmuş ve *Bak anne, ben bir kralım* demiş. Annesi de ona, *Aptal olma tatlım. Sadece erkek çocuklar kral olabilirler. Küçük kızların yapması gerekense o krallarla evlenmektir* diye karşılık vermiş. Çirkin Ördek Yavrusu da çirkin olmaya çirkinmiş. Hatta çok çirkinmiş. Ama asıl mesele bu değilmiş. Çirkin ördek yavrusunun, her şeyiyle tam bir erkek olan küçük kardeşi hemcinslerine ilgi duyuyormuş.

    Büyüklere Feminist Masallar yayınlanmasının hemen ardından feminist klasikler arasına girdi. 1941 yılında, Mumbay’da dünyaya gelen Sumiti Namjoshi’nin kaleme aldığı, Güldünya Yayınları’nın Türkçeye kazandırdığı kitap, masalların içindeki mizah ve beklenmedik şekilde yazılmış sonlarıyla dikkat çekiyor.

Büyüklere Feminist Masallar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.