sadsad x
asdasd
20,37 TL
13,44 TL
%34 indirim
Büyücü Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 260
ISBN: 9786051419459
Kapak: Ciltsiz
Lila Azam Zanganeh
Lila Azam Zanganeh
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Büyücü Kısa Özet

  Nabokov’un The Gift romanının oyunbaz kahramanı *Nasıl Mutlu Olunur* adında *pratik bir elkitabı* yazmayı hayal ediyordu. Son dönemin öne çıkan genç yazarlarından Lila Azam Zanganeh de, *mutluluğun yazarı* olarak tanımladığı Nabokov’u zarif, sofistike ve tutkulu bir şekilde yeniden okuyor. 

  Zanganeh, Konuş, Hafıza’nın, Ada ya da Arzu’nun, ve elbette unutulmaz Lolita’nın büyülü dünyasına dalarken okuru da Nabokovcu bir mutluluk tanımı ile tanıştırıyor, usta yazarın evreninde zaman, hafıza, doğa, aşk ve şehvet gibi kavramların değişen anlamları arasında kaleydoskopik bir serüvene çıkarıyor.

  Rusya’daki çocukluğundan Amerikan manzaralarına Nabokov coğrafyasını bir uçtan diğerine kateden bu türlerarası metinde Zanganeh, kah  Nabokov’un aşığı olduğu doğa ile barışmak için kıvranarak, kah ustayla baş başa söyleşilerin hayalini kurarak  efsanevi kelebek avcısının peşine düşüyor.  

  Zanganeh’in titizlikle işlediği bu edebi mücevher sürprizli ışıklar saklıyor içinde. Sonuç: Hem deneyimli Nabokov okurlarının tutkularını yeniden ateşleyecek, hem de henüz onun evreniyle tanışmamış olanları pervaneler gibi Nabokov eserlerine çekecek harika bir kitap.

  Nabokov’un sanatına ilham olan neşeye verilmiş, neşe dolu bir yanıt.

  - Salman RushdIe

  Öznesinin hak ettiği oyunbazlıkla yazılmış, büyük yazarın sanatına dair berrak ve neşeli bir deneme. Büyük bir keyif.

  - Orhan Pamuk

Büyücü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.