sadsad x
asdasd

Bütün Yönleriyle Seyyid Kutub

Fecr Yayınları
40,00 TL
28,40 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
11,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bütün Yönleriyle Seyyid Kutub Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 552
ISBN: 9786059652957
Kapak: Ciltsiz
İbrahim Sarmış
İbrahim Sarmış
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bütün Yönleriyle Seyyid Kutub Kısa Özet

    Seyyid Kutub, iki okuldan mezun olmuştur. Birincisi, çağdaş Doğu-Batı kültür ve araştırma okuludur. Uzun yıllar bu okulun kademelerinden geçerek çağdaş dünya kültürünü tanıyan Doğu’nun önde gelen kişilerinden olmuştur. Kırk yılını bu okulun ilimlerini öğrenmekle geçirmiştir. Bu nedenle ona, çağdaş düşünce akımlarını, çağdaş uygarlığın üstünlük ve çirkinliklerini, hatta dünyayı avucu içinde tutmaya çalışan ekonomik ve politik güçleri en gerçekçi biçimde teşhis eden ve tanıtan çağdaş bir düşünür, denilebilir.

    Seyyid Ku­tub’un dehasında, eserlerinin devamında, gönüllere işleyişinde en büyük rol ve fazilet, mezun olduğu ikinci okulundur. Bu, Kur’an, İslam ve iman, davet ve cihat okuludur. Hz. ­dem’­den son peygamber Hz. Muhammed’e kadar süren nübüvvet ve risalet okuludur. Hakka inanç ve Allah’a teslimiyet ilkesiyle ilahi terbiyenin yönettiği ve rabbani gücün beslediği insanlık okuludur. İnsanlık ancak bu okulun yetiştirdiği rehberlerle sapıklıktan kurtulup doğru yolu bulabilmekte ve mutluluğa erişmektedir.

    Seyyid Kutub edebiyatçıdır, ilahiyatçıdır, sosyologdur, iktisatçıdır. Bununla birlikte sabır ve sebat, fedakarlık ve ihlas örneği bir dava adamıdır. Çağdaş Müslüman ve her inançtan insan, ideal bir örneği, onun kişiliğinde bulabilir.

Bütün Yönleriyle Seyyid Kutub Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.