sadsad x
asdasd
20,37
13,04
%36 indirim
Bulutlar Prensi 1 - Blueberry Hakkında Bilgiler
Türü: Roman-Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 340
ISBN: 9789750836169
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Christophe Galfard
Christophe Galfard
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Bulutlar Prensi 1 - Blueberry Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bulutlar Prensi 1 - Blueberry Kısa Özet

    Tristam Drake okyanusun 2000 metre üstünde bulunan Blueberry adındaki bir bulutta yaşamaktadır. Acımasız Tiran’ın işgal ettiği Kuzey Bulutları Krallığı’nın müstakbel prensesi Myrtille de bu bulutta olacaklardan habersiz hayatını sürdürmektedir.

    Birgün Tiran’ın orduları onun izini bulur ve Blueberry’yi işgal ederek herkesi tutuklar. Yalnızca Tristam ve arkadaşı Tom kaçmayı başarır. İki genç, Myrtille ve sevdiklerini kurtarmaya çalışırken Tiran’ın korkunç planını öğrenirler: Gezegenin iklimini değiştirerek bir savaş silahı yapmak. Artık Tristam ve Tom’u amansız bir macera beklemektedir.

    Yazar Christophe Galfard 1976 yılında doğdu. Ecole Centrale’de okuduktan sonra öğrenim hayatına Cambridge’de devam etti. Ünlü astrofizikçi Stephen Hawking danışmanlığında teorik fizik dalında doktorasını bitiren nadir kişilerdendir. Karadelikler ve Evren’in kökeni hakkında uzmanlaşan Galfard gençlerin dikkatini iklim değişikliği ve çevresel felaketler gibi konulara çekmek için Bulutlar Prensi üçlemesini yazdı. İlk kitap Blueberry 2009 yılında Fransa’da yayımlandığında ‘‘En İyi Gençlik Romanı’’ seçildi ve çoksatanlar listesine girdi.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.