129,00 TL
98,04 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
30,96 TL
Buluşma Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 42
ISBN: 9786055060428
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Julio Cortazar
Julio Cortazar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Buluşma Kısa Özet

  Çocuğumu düşünüyorum ama o uzaklarda, kilometrelerce uzakta, hala güne yataklarda uyanılan bir ülkede; imgesi bana gerçek değilmiş gibi geliyor, gittikçe silikleşiyor ve ağacın yaprakları arasında kayboluyor ve bana her zaman eşlik eden bir Mozart ezgisini anımsatıyor, Av kuartetinin ilk bölümü, kemanların huzurlu sesinin çağrıştırdığı av borusu; vahşi bir merasimin, berrak ve dalgın bir hazza dönüşümü.

  Che ve Castro’nun Küba Devrimi’ne uzanan büyük buluşması ilk kez Türkçede!

  Küba Devrimi’nin işaret fişeğini ateşleyen büyük buluşmanın çarpıcı hikayesini, sert kapaklı özel bir baskıyla yayımlıyoruz. İspanyolca aslından çevrilen ve Türkçede ilk kez yayımlanan Buluşma’da, Ernesto Che Guevara’nın ağzından Küba Devrimi’ne doğru yürüyüşü birlikte adımlıyoruz.

  Buluşma, Che ve devrimci arkadaşlarının Sierra Maestra dağlarında devrimin önde gelen komutanlarıyla buluşmak için çıktıkları zorlu yolculuğu anlatıyor. Che’nin astımı, yüksek ateşi ve sanrıları nedeniyle yer yer sayıklamalara dönüşen metne Wolfgang Amadeus Mozart’ın *Av* kuarteti eşlik ediyor.

  Latin Amerika edebiyatını öykü ve romanlarıyla etkileyen Julio Cortazar’ın Buluşma metni, Arjantin Çizerler Birliği Altın Madalya Nişanı sahibi illüstratör Enrique Breccia’nın olağanüstü resimleriyle eşsiz bir esere dönüşüyor. Che’nin günlüğünün sıradışı anları ve Mozart gibi bir dâhinin unutulmaz eserinin eşliğinde ilerleyen metin sadece edebiyat ve resmi değil, tarih ve müziği de buluşturarak türler üstü bir yapıya bürünüyor.

 • 1. Hamur

Buluşma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.