345,00 TL
231,15 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
113,85 TL
Buddha`yı Keşfet Hakkında Bilgiler
Türü: Yoga ve Meditasyon Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786055154264
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)
Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Buddha`yı Keşfet Kısa Özet

  Buddha sözcüğü "uyanmış olan" anlamına gelir. Buddha`nın benliğinin merkezinde var olan tek nitelik onun izleyiciliği, tanıklığıdır. Tanıklık, tek bir sözcüğe sıkıştırılmış spirituellik bütünüdür. Senin beden olmadığına, senin zihin olmadığına ve senin yalnızca bir tanık olduğuna tanık ol.

  Buddha, şu ana dek insanlığın gördüğü en büyük atılımdır ve onun insan bilincine olan katkısı muazzam bir önem taşır. Buddha`dan önce dini araştırmalar içeriyi değil, dışarıyı ele alıyordu. Dışa dönük din Tanrı`ya dua eder; içe dönük dindarlık meditasyon yapar. Meditasyonun kökeninde korkusuzluk vardır. Meditasyon,kimseden bir şey dilenmez ve kimseye hitap etmez. Meditasyon, bir içsel sessizlik evresidir. Bu eğlenceli kartlar ve kitap, günlük bir meditasyon aracı olarak kullanılabilir.

  Her kartta Buddha`nın orijinal bir sutrası ve Osho`nun o sutranın telegrafik mesajını günümüzde anlaşılması kolay bir dilde açıklayan iç görülü ve çağdaş yorumu yer almaktadır.

  Buddha`yı Keşfet, günlük yaşamda zihnin, duyguların ve fiziksel aktivitelerin dikkatli farkındalığını destekleyecek bir araçtır. Bunlar "kehanet kartları" değildir; bu, geleceği okumak ve hatta mevcut zamanda olan şeyleri yorumlamak için kullanılmadıkları anlamına gelir. Bunlar, her birimizin kendi içimizde uyanma, kendi içimizde buddhalar olma potansiyeli taşıdığımıza ve hayatlarımıza anlam ve önem katan şeyin bu uyanma süreci olduğuna dair anımsatıcılardır.

  Destede toplamda 53 kart vardır; yılın her haftası için bir karta ek olarak, en nihayetinde görevin kendimize ışık olmak, içimizdeki buddhanın vaadini gerçekleştirmek olduğuna dair bir anımsatıcı olarak görev yapan numarasız "hatırlatma" kartı  Sammasati yer alır. Her kart zerinde bir Buddha heykelinin fotoğrafını, Gautam Buddha`nın Dhammapada adıyla bilinen eserinden kısa bir söz (sutra) ve sutra zerine kısa bir Osho yorumu taşır. Kitap desteye karşılık gelir ve her kart için ayrıntılı açıklama sunar.

 • 2. Hamur

Buddha`yı Keşfet Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.