Bu Şehr-i İstanbul ki

Encore Yayınları

Murat Belge

120,00 TL
91,20 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
28,80 TL
Bu Şehr-i İstanbul ki Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786059949491
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Murat Belge
Murat Belge
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Bu Şehr-i İstanbul ki Kısa Özet

    İstanbul yakınırdı hep: *Eskisi gibi değil!* Nostaljik olmanın ötesinde bir şeyler yapmaya çağıran güçlü ama çaresiz bir mesaj. Aslında geleceğe ilişkin bir mesaj bu, eskide yaşananların şimdi ve gelecekte de yaşanabileceğini işaret eden. Ama artık *Eskisi gibi değil!*in yerini *İstanbul bitti!* aldı. Kolu kanadı kırılmış, muhteşem ama mecalsiz bir İstanbul; *ne kadar yaralasalar yine ayakta, yine güzel* diyemiyoruz artık... Ne inanç yetiyor İstanbul’u geri getirmeye ne de güç.

    Bu kitap bir çığlık, bir haykırış İstanbul’un gırtlağına takılmış. Murat Belge ve Tanyeri Erkman’ın Açık Radyo’da şiirlerle, şarkılarla, anılarla, stüdyoya getirdikleri gramofondan çıkan taş-plak sesleriyle, kahkahalarla seslendirdikleri, canımızı acıtan bir çığlık ve bir haykırış işte.

    Şişli’den Kadıköy’e, Sulukule’den Kandilli’ye kadar İstanbul semtlerinin bildiğimiz bilmediğimiz, övündüğümüz, sevindiğimiz, paylaştığımız, içimizi ferahlatan, içimizi acıtan hikayeleri var bu kitapta. Taşı, toprağı, camisi, kilisesi, hamamı, yemekleri, insanları, kedileri, köpekleri, martıları ve de şarkılarıyla bütün İstanbul var!

  • 2. Hamur

Bu Şehr-i İstanbul ki Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.