sadsad x
asdasd

Briçte Temel ve Teorik Konular ve Defansif Anlaşmalar

Sinemis Yayınları

Tarık Sadak

54,00 TL
41,58 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
12,42 TL
Briçte Temel ve Teorik Konular ve Defansif Anlaşmalar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Hobi Kitapları
Sayfa Sayısı: 257
ISBN: 9786054566327
Kapak: Ciltsiz
Tarık Sadak
Tarık Sadak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Briçte Temel ve Teorik Konular ve Defansif Anlaşmalar Kısa Özet

  Tarık Sadak’ın kitabı son yıllarda briç konusunda okuduğum en derli toplu, en iyi kitaplardan. Uzun yıllara yayılmış bir emeğin, araştırmanın ve briçe odaklanmış bir aklın ürünü olduğu her sayfasında kendini gösteriyor. Briçin en temel, en basit ve o derece de önemli prensiplerine bu kitap sayesinde tek bir kaynaktan ulaşmak mümkün. Yazarın dile hakimiyeti ile basit ama itinalı üslubu bu kitabı piyasadaki diğer briç kitaplarından ayıran bir diğer önemli özellik.  Ayrıca Sadak’ın briç konusundaki temel yaklaşımını özellikle beğendiğimi de söylemeliyim. Sadece briçe yeni başlayanlara değil briç literatüründeki son gelişmelerden haberdar olmak isteyen tüm briç severlere okumalarını kuvvetle tavsiye ediyorum.  İyi okumalar, iyi oyunlar…

  - Gökhan Yılmaz - Milli Oyuncu, Türkiye şampiyonu

  Olağanüstü emek vererek hazırladığı bu kitap için Tarık beyi takdir ediyor kendi adıma teşekkür ve tebrik ediyorum. Gercegi itiraf etmem gerekirse ülkemizde böyle detaylı bir çalışmanın yapılması beni şaşırttı. Ülkemizde briç yayınları oldukça az, ben de dahil olmak üzere birçok kişi bunun eksikliğini hissetmekteyiz. Bu kitabın bu eksikliği gidermede oldukça başarılı olacağını düşünüyor ve herkesin mutlaka başucunda olmasını tavsiye ediyorum.

  - Yusuf Sohtorik - Milli oyuncu, Türkiye Şampiyonu

  Briç bir löve alma oyunudur denir. Birçok oyuncu oyuna başladığı ilk günden beri sadece buna odaklanmaktadır. Oysaki her ileri seviye oyun gibi briçin bir de teorik yönü var. Yıllardır oynayanlar dâhil birçok briççide bu teorik alt yapının zayıf olduğu söylenebilir. Aldığınız sonuçlardan memnunsanız bunun bir sorun olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak aradaki fark bir mühendisle teknisyen arasındaki fark gibidir. Teknisyen birçok sorunu çözer, ancak problem ve konuyla ilgili aynı branştaki bir mühendisin bakış açısına, yaratıcılığına ve derinliğine asla ulaşamaz. Bir şeyler eksiktir ve gelebileceği nokta bellidir.

  Bu kitapta değinilen temel ve teorik bilgiler, kavramlar, tanımlar ve terminoloji, eğer briçe yeni başlıyorsanız sağlam bir temel atmanızı, bir süredir briç oynuyorsanız da çoğumuzun ihmal ettiği bir eksikliği gidermenizi sağlayacaktır.  Kitabı okuduktan sonra briçle ilgili birçok konuya artık daha hâkim olduğunuzu hissedecek, elinize yeni bir briç kitabı aldığınızda daha kolay okuyacak ve anlayacak, bir briççi olarak kitapta değinilen konuları bilmeniz gerektiğini düşünecek, en azından briç genel kültürünüzü geliştirmiş olacak ve kendinizi bu konuda daha iyi hissedeceksiniz. Özellikle istatistiklerle ilgili bölümde briç ve matematik arasındaki ilişki sizi hem düşündürecek, hem geliştirecek, hem de bazen şaşırtacaktır. Bunun dışında briçin en temel unsurlarından biri, belki de en temel unsuru olan ortağınız ile daha anlaşmanızı sağlayacak olan çok kapsamlı ve defansla ilgili anlaşmalara değinen ayrıntılı bir *Defansif Anlaşmalar.* bölümü ile briçin önemli ve en zor kısmı olan defansta daha başarılı olacak ve ortağınızla çok daha iyi anlaşacak, *Ortalık Felsefesi* bölümüyle de ortaklığınızı nasıl besleyip geliştireceğiniz hakkında çeşitli fikirler edineceksiniz.

Briçte Temel ve Teorik Konular ve Defansif Anlaşmalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.