60,00 TL
39,60 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
20,40 TL
Bozkırkurdu Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9789750805561
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Hermann Hesse
Hermann Hesse
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bozkırkurdu Kısa Özet

  *Uçarı bir yaşam* insanı olmaya kalkışan katıksız bir düşün insanının, bu ikilemin gelgitleriyle oradan oraya savrulan yalnız bir ruhun, Bozkırkurdu’nun hikâyesi.

  Hesse, kentin ışıklarına ve kültürel hazlarına kapılırken bir yandan da vahşi içgüdülerinin peşinden gitmeyi arzulayan, *yarı-ehlileştirilmiş* Harry Haller başkarakteri ile Weimar Cumhuriyeti döneminde bireyin parçalanma hikâyesini anlatabilecek ana metaforu bulup çıkarmış; Bozkırkurdu zamanının ötesinde, modern insanın trajik açmazlarını dile getiren kült bir romana dönüşmüştür.

  Aydın geçinenlerin, bildikleriyle büyüklenenlerin, bilmediklerini küçümseyenlerin, bunu yaparken –bilinçli ya da bilinçsiz– yaşamı kaçıranların *maktul* yerine *fail* konumuna geçtiği unutulmaz bir anlatı.

  Bozkırkurdu`nun, deneysel cesaret anlamında ULYSSES’ten aşağı kalmayan bir eser olduğunu söylemeye gerek var mı? Bozkırkurdu, okumanın ne demek olduğunu uzun zamandır ilk kez hatırlattı bana.

  Thomas Mann

  Kitaplarını büyük bir şaşkınlıkla ve daima merakla okudum. Bu Hermann Hesse sadece Amerikalılara ait bir romantik düşünce değil, aksine kesinlikle akıllı, doğrulanabilir, büyük bir yazardır.

  Peter Handke

 • 2. Hamur

Bozkırkurdu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.