sadsad x
asdasd

Boş Özne Dolu Nesne

Lakin Yayınları

Ruhi Konak

40,00 TL
30,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Boş Özne Dolu Nesne Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786056696893
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Ruhi Konak
Ruhi Konak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Boş Özne Dolu Nesne Kısa Özet

    Modernizme ve rasyonalizme aba üstünden sopa sallayan düşünürlerin ruhlarını, isimlerine kelime aralarında yer vererek şenlendiren, minyatür özelinde geleneksel sanatların, Türkiye’ye özgü modernizm ve rasyonalizmle yaşadığı sorunlu diyaloğu gözler önüne seren Ruhi Konak’ın bu çalışması, alanında önemli bir boşluğu doldurmayı amaçlıyor.

    Boşluğu; klişeden icazet almadan, entelektüel gevezelik tuzağına düşmeden, akademik kolaycılığa ve işgüzarlığa bel bağlamadan dolduran Boş Özne Dolu Nesne; sadece modernizm ve rasyonalizmden değil, gelenekten, minyatür özelinde geleneksel sanatlardan söz açıldığında, ifrat ile tefrit arasında gidip gelenlere, mutedil olmadan kavramların içinin doldurmamalarını öneriyor. Öneriye kulak verenlere, sadece teorik değil, şiirin yan rolde sırasını beklemediği kurgusal bir metinle eşlik edeceğini söylemeden edemiyor.

    Hakikiliğin ve samimiliğin şairlerinden Edip Cansever’in karanfilinin kokusunu içine sindiren bu itiraf, *elden ele*, diyar diyar dolaştırılmayı fazlasıyla hak ediyor.

  • 2. Hamur

Boş Özne Dolu Nesne Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.