sadsad x
asdasd
20,37 TL
15,28 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,09 TL
Börklüce Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 252
ISBN: 9786058239012
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Bilge Umar
Bilge Umar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Börklüce Kısa Özet

  *Eğnine al giyenler/ Boynunu vursan dönmez/ Pîr yolunda gidenler / Dönmez yolundan dönmez/ Biz demişiz *Enel Hak*/ Yarın bizim olacak/ Kalkmıştır kızıl sancak/ Dönmez yolundan dönmez.*

  Börklüce, Şeyh Bedreddin’e ve baş koyduğu özgürlük yoluna yürekten inanmış bir dervişti. Tarih sayfalarında yer etmiş bir olayın kahramanıydı. Börklüce, yoldaşlarıyla beraber türküler söyleyerek köyleri tek tek gezip yoksul halkı etrafında toplamayı kendine görev biçti. Onu engellemek adına türlü oyunlara ve zorbalıklara başvuran Osmanlı Ordusu’nu büyük bir hezimete uğratmayı başardı. Mürid ve dervişleriyle Karaburun Yarımadası’nda komün bir yaşamı inşa etti. Osmanlı, Börklüce ve müridlerini saltanatın önünde büyük bir engel olarak görüyordu.

  Peki ya sonra?

  Bilge Umar, özenli ve titiz bir araştırmanın sonucunda *tarihi roman* kavramını Börklüce romanıyla yepyeni bir noktaya ulaştırıyor. Dönemine tanıklık edenleri kitabında okuyucularıyla buluşturuyor. Umar’ın tarihin anlattıklarıyla kendi hayal gücünü birleştirdiği bu romanı, bize büyük ve heyecan dolu bir yolculukta pusula olmaya devam ediyor.

 • 2. Hamur

Börklüce Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.