sadsad x
asdasd

Boğaz’ın Fedaileri 2

DBY Yayınları
50,00 TL
37,00 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
13,00 TL
Boğaz’ın Fedaileri 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786054635481
Kapak: Ciltsiz
Bayram Akgün
Bayram Akgün
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Boğaz’ın Fedaileri 2 Kısa Özet

  1. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla birlikte kısa süre içerisinde Çanakkale Cephesi açılır. Hiç şüphesiz ki Çanakkale Boğazı’na donanma gücü ile bir saldırı yapılacağı herkes tarafından beklenmektedir. Bu yüzden Çanakkale Müstahkem Mevki Komutanlığı tabya ve bataryaların güçlendirilmesi, topçu düzeninin yenilenmesi, topçu eğitimine önem verilmesi gibi faaliyetleri hızlandırır.

  Çanakkale Boğazı yerleştirilen toplarla, kurulan bataryalarla ve eğitim gören Türk askerleriyle hazır bir şekilde büyük günü beklemeye koyulur. Kozların paylaşılacağı gün olarak 18 Mart 1915 günü seçilir. Boğaz’ın Fedaileri bu büyük günde üzerine düşeni yapar ve *Çanakkale Geçilmez* haykırışlarını tüm dünyaya duyurmayı başarır.

  Bu eserde topçu askerlerin yoldaşı, Çanakkale’nin geçilmezliğini sağlayan, Boğaz’ın her iki yakasında kurulan tabya ve bataryalara yerleştirilen toplar hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. Topçu birliklerinin en büyük sıkıntısı olan cephane eksikliğini her daim yaşayacaksınız. Topçu askerlerinin yaşamış oldukları hatıralara şahit olacaksınız.

  Askerlerin eldeki topları koruyabilmek için başvurdukları sahte toplar hilesi ile adeta şaşkınlık yaşayacaksınız. Bir zamanlar Dünya’nın Yenilmez Armadası’nın daracık bir Boğaz’da çırpınışına neden olan gazi topların günümüze kadarki hikayesi karşısında ise içiniz burkulacak.

Boğaz’ın Fedaileri 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.