Blueberry Cilt 5 : Kanun Kaçağı

Büyülü Dükkan

Charlier & Giraud

50,00 TL
38,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Blueberry Cilt 5 : Kanun Kaçağı Hakkında Bilgiler
Türü: Çizgi Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 46
ISBN: 9786059071338
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Charlier & Giraud
Charlier & Giraud
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Blueberry Cilt 5 : Kanun Kaçağı Kısa Özet

    Michael *Mike* Steve Donovan... Namıdiğer Teğmen Blueberry... Frankofon çizgi romanın temel taşlarından biri olan bu sıra dışı Western, nihayet yıllar sonra tekrar Türk okurunun huzurunda. 1963 yılında Jean-Michel Charlier tarafından kaleme alınan serinin grafik yaratıcısı ise Jerry Spring’le Western çizgi romanında büyük tecrübe kazanmış olan Jean *Mœbius* Giraud’dur.

    Alkole düşkün, kural tanımayan, hilebaz ve karanlık kişiliğiyle Teğmen Blueberry, o yıllar için kabul edilmesi zor şiddet ve cinsellik öğeleriyle Avrupa çizgi romanındaki *anti-kahramanların* ilk prototiplerinden birisini teşkil etti. Amerikan İç Savaşı’nın tüm vahşetini yaşamış olan Blueberry, savaşın doğal neticesi olarak sert, ülküsüz, amaçsız ve para hariç hiçbir değeri umursamayan asi bir karakter görüntüsüyle ilk andan itibaren dikkatleri çekmeyi başardı.

    Ağır hapse mahkum Blueberry, kendini önce bir firar teşebbüsünde, daha sonra cüretli bir tren soygununun içinde bulur. ABD`Nin çorak batı toprakları, ülkenin geleceğini doğrudan etkileyecek korkunç gelişmelere gebedir. Bu karanlık ve geri döndürülemez rüzğar, cezaevinin dişli müdürü KELLY, gözüpek tren soyguncusu Blake, randevuevi sahibi Guffie Palmer, belaların en dibine çöken Blueberry ve... İç Savaş kahramanı ABD Başkanı Grant`ı dört bir yana savurup atacak kuvvettedir...

  • 1. Hamur

Blueberry Cilt 5 : Kanun Kaçağı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.