sadsad x
asdasd
YKS Nedir? 07 Ocak 2022

YKS Nedir?

YKS, ülkemizde ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından 2018 yılından bu yana uygulanmakta olan ve her sene tekrarlanan ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sınavı sistemine verilen isimdir.

YKS, lise eğitimini tamamlamış olan herkesin üniversiteye gidebilmek için girmesi gereken sınavdır. Yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçilmesini ve tercihlerine göre yerleştirilebilmelerini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. YKS, 3 oturumdan oluşmaktadır ve adaylara lise müfredatından, lisede görmüş oldukları derslerden sorular sorulmaktadır. İlk oturumu (TYT) zorunlu olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı, üniversite hayali kuran tüm öğrenciler için oldukça önemlidir.

YKS Açılımı Nedir?

YKS’nin açılımı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’dır ve 3 oturumdan oluşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk uygulanış tarihi 30 Haziran - 1 Temmuz 2018'dir. YGS ve LYS'nin kaldırılması, yerlerine YKS'nin getirilmesi ile ilgili karar 12 Ekim 2017 tarihinde açıklanmıştır. Bu tarihten önce YKS yerine Yükseköğretime Geçiş Sınavı ve Lisans Yerleştirme Sınavı şeklinde iki sınav yapılmaktadır. Adaylar mart ayında YGS'ye haziran ayında ise LYS'ye girmekteydi.

YKS Oturumları Nelerdir?

YKS, toplamda 3 oturumdan oluşmaktadır. YKS oturumları aşağıda listelenmiştir.

 • TYT (Temel Yeterlilik Testi)
 • AYT (Alan Yeterlilik Testleri)
 • YDT (Yabancı Dil Testi)

1. AYT

AYT, açılımı Alan Yeterlilik Testleri olan ve 2018 yılından bu yana uygulanmakta olan YKS'nin ikinci oturumudur. Lise son sınıf öğrencileri ya da lise mezunu olan kişiler 4 yıllık bir üniversiteye gitmeye hak kazanabilmek için AYT’ye girmelidir. Alan Yeterlilik Testi’ne sadece TYT barajını geçmiş olan öğrenciler girebilmektedir. AYT'de adayların karşısına Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorular çıkmaktadır. Sınava girecek olan adaylar hesaplanmasını istedikleri puan türü için gereken testleri çözmelidir. Puan türlerinin tamamının hesaplanmasını isteyen adaylar ise bütün soruları çözmelidir. Alan Yeterlilik Testleri’nde adayların karşısına 40 matematik, 40 Türkçe, 40 fen bilimleri ve 40 sosyal bilimler sorusu çıkmaktadır. Toplam soru sayısı 160'dır.

4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü AYT'de baraj puan 180’dir. AYT puanının hesaplanabilmesi için adaylar ilgili testlerin en azından birinden 0,5 ham puan almış olmalıdır. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık olmak üzere toplamda 3 farklı puan türü bulunan AYT, öğrencilerin kendi alanlarında sahip oldukları başarıları ölçmektedir.  AYT puanının üniversite sınav sonucuna etkisi ise %60'dır.

AYT ağırlıklı puanların hesaplanabilmesi için hangi testlerden en az kaç ham puan almak gerektiği aşağıdaki tablolarda açıklanmıştır.

Sayısal puan türünün tablosu aşağıda verilmiştir.

Puan Türü

TYT

AYT

Türkçe Testi

Temel Matematik Testi

Matematik Testi

Fen Bilimleri Testi

SAY

İki testin en az birinden alınması gereken ham puan 0,5’tir.

İki testin en az birinden alınması gereken ham puan 0,5’tir.

Eşit ağırlık puan türünün tablosu aşağıda verilmiştir.

Puan Türü

TYT

AYT

Türkçe Testi

Temel Matematik Testi

Matematik Testi

Türk Dili ve

Edebiyatı-Sosyal

Bilimler-1 Testi

EA

İki testin en az birinden alınması gereken ham puan 0,5’tir.

İki testin en az birinden alınması gereken ham puan 0,5’tir.

Sözel puan türünün tablosu aşağıda verilmiştir.

Puan Türü

TYT

AYT

Türkçe Testi

Temel Matematik Testi

Türk Dili ve Edebiyatı Sosyal Bilimler-1 Testi

Sosyal Bilimler-2

Testi

SÖZ

İki testin en az birinden alınması gereken ham puan 0,5’tir.

İki testin en az birinden alınması gereken ham puan 0,5’tir.

2. TYT

TYT’nin açılımı Temel Yeterlilik Testidir ve 2018 yılından bu yana uygulanmakta olan YKS'nin (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ilk oturumudur. TYT'ye giren adaylar, AYT veya YDT'ye girmeden de üniversiteye gidebilmektedir. TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girebilmek için adayların TYT puanının en az 150 olması gerekmektedir. 150 ve üzerinde puan alan tüm adaylar 2 yıllık bölümlere yerleşebilmektedir.

Üniversiteye girmeye hak kazanabilmek için girilmesi zorunlu olan TYT, mantıksal düşünme, akıl yürütme, değerlendirme ve düşünme temelli problem çözme becerilerini ölçmek üzerine kurulu bir sınavdır. TYT'den 200 ve üzeri puan alan adaylar sınav sonuçlarını 2 yıl kullanabilmekte, isterlerse bir sonraki sene TYT'ye girmeden AYT ve YDT'ye girebilmektedir. Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin bulunduğu Temel Yeterlilik Testi, toplamda 120 sorudan oluşmaktadır. Sınavda adaylara verilen süre ise 135 dakikadır.

TYT baraj puanı 150'dir. TYT barajını geçememiş olan adaylar, AYT veya YDT’ye girebilmektedir fakat SAY, SÖZ, EA ve DİL puanları hesaplanmamaktadır. TYT puanının hesaplanabilmesi için gerekli olan net sayısı ise Türkçe veya Matematik testlerinin herhangi birisinden 0.5 nettir.

TYT'de 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Türkçe ve matematik TYT’de başarıyı belirleyen en önemli derslerdir. Üniversite sınav sonucunun %40'ına etki eden TYT, 40 matematik, 40 Türkçe, 20 fen bilimleri ve 20 sosyal bilimler sorusundan oluşmaktadır. Bu derslerin yüzde bakımından ders ağırlıkları ise şöyledir: Türkçe %33, Matematik %33, Sosyal Bilimler %17, Fen Bilimleri %17.

TYT’deki testler ve kapsamları aşağıdaki tabloda açıklanmıştır.

TYT’deki Testler ve Kapsamları

Testlerin Kapsamı

Soru Sayısı

Türkçe Testi

Türk dilini doğru kullanma, okuduğunu anlama ve yorumlama, kelime hazinesi, temel cümle bilgisi ve imla kurallarını kullanma becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır.

40

Sosyal Bilimler Testi

 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Coğrafya, Tarih ve Felsefe alanlarındaki temel kavram ve ilkeleri kullanma becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır.

 

20

 

Temel Matematik Testi

Temel Matematik kavramlarını kullanma ve bu kavramları kullanarak işlem yapabilme, temel matematiksel ilişkilerden yararlanarak soyut işlemler yapabilme, temel matematik prensiplerini ve işlemlerini gündelik hayatta uygulama becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır.

40

Fen Bilimleri Testi

Fizik, Biyoloji ve Kimya alanlarından temel ve ilkeleri kullanabilme becerilerini ölçmek üzerine sorulan sorulardan oluşmaktadır.

 

20

3. YDT

YDT’nin açılımı Yabancı Dil Testi’dir ve 2018 yılından bugüne kadar uygulanmakta olan YKS'nin 3. oturumudur. Dil puanı ile öğrenci alan bölümlere girmek isteyen adayların girmesi gereken sınavdır. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri seçilerek girilen YDT'de alınacak olan puanla sadece 4 yıllık dil bölümlerine girilebilmektedir. 2 yıllık dil bölümü bulunmamaktadır.

YDT’de adaylara toplam 80 soru sorulmaktadır ve sınav süresi 120 dakikadır. YDT’nin YKS puanına etkisi %60’dır. 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü sınavda adaylar için belirlenen baraj puan 180’dir. Yabancı Dil Testi’nin hesaplanabilmesi için 80 sorudan en az 0,5 net yapılmalıdır.

YKS'ye Nasıl Başvurulur?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı), 3 oturumdan oluşan (TYT, AYT, YDT), 2018 yılından beri öğrencilerin üniversiteye gitmek için girdikleri bir sınavdır. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kaydı olan ve İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinen tüm adaylar, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunanlar sistemde geçerli eğitim bilgisi de bulunuyorsa bir başvuru merkezine gitmeye gerek kalmadan YKS başvurularını, sınava başvuru süresi içinde internet aracılığıyla veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığıyla bireysel olarak yapabilmekte ve belirlenen süre içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayabilmektedir. YKS'ye başvururken izlenmesi gereken yol aşağıda listelenmiştir.

 • YKS'ye girecek tüm adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapabilecekleri şifrelerini oluşturmuş olmaları gerekmektedir. Şifre işlemi e-Devlet şifresiyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden yapılabilmektedir.
 • YKS'ye başvuracak tüm adayların, sınava başvuru öncesinde geçerlilik süresi sınavın bitiş tarihinin bir gün sonrası veya daha ileri tarihli olan HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Sınava girecek olan adaylar sahip olduğu HES kodunun kaydını ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde PROFİLİM alanında bulunan “HES KODU BİLGİLERİM” sayfasından yapmalıdır.
 • Başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı belirlenmelidir. Sınava başvuru merkezlerinin adreslerine başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin internet adresinden ulaşmak mümkündür. Başvuru internet üzerinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) mobil uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir.
 • Başvuru işleminin tamamlanabilmesi için adayların belirlenen sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Adaylar seçmiş oldukları oturumlara (TYT, AYT, YDT) bağlı olarak sınav ücretini ÖSYM'nin internet üzerinden açıkladığı kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM'nin belirledi tarihler arasında yatırmış olmalıdır. Şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından başvuru hizmeti ücreti ve sınav ücreti ile yerleştirme ücreti alınmamaktadır. Sınav ücretini ödemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılmaktadır.
 • İşlemlerini Başvuru Merkezinden yapan adayların Aday Başvuru Formunu, Aday Başvuru Merkezine teslim etmeleri gerekmektedir.
 • 11.02.2022 - 07.03.2022 tarihlerinde başvurusunu gerçekleştirememiş olan adaylar geç başvuru tarihi olan 16.03.2022 - 17.03.2022 saat 23:59'da başvuru yapabilmektedir. Bu tarihlerde başvuru yapan adaylar sınav ücretlerini bankalar üzerinden ödeyememektedir. ÖSYM’nin internet adresinden kredi kartı veya banka kartı ile yapabilmektedir. Geç Başvuru tarihinden sonra sınava başvuru işlemleri sonlanmaktadır. Belirtilen Geç Başvuru tarihi sonrasında sınava başvurulamamaktadır.
 • YKS başvurularına oturum eklemek isteyen adaylar, YKS başvuru süresi ve geç başvuru günlerinde ilgili oturumlara ait sınav ücretlerini gerekli yerlere yatırarak oturum ekleme işlemi yapılabilmektedir.
 • Adaylar YKS’ye yurt dışından da başvurabilmektedir. ÖSYM tarafından belirtilen başvuru tarihlerinde yurt dışında olan ve başvuru merkezine gitme durumu olmayan adaylar (KKTC ve Kırgızistan-Bişkek hariç), başvurularını ÖSYM’nin kılavuzda belirtilen şekilde yapabilmektedir.

2022 YKS Başvuruları Ne Zaman?

2022 YKS başvuru tarihleri aşağıda listelenmiştir.

 • ÖSYM tarafından TYT 2022 için belirlenen başvuru tarihi 11.02.2022 - 07.03.2022 tarihleri arasıdır. Geç başvuru günü ise 16.03.2022 - 17.03.2022'dir.
 • AYT 2022 için ÖSYM tarafından belirlenen başvuru tarihi 11.02.2022 - 07.03.2022 tarihleri arasıdır. Geç başvuru günü ise 16.03.2022 - 17.03.2022'dir.
 • YDT 2022 yılı başvuru tarihi ÖSYM’nin 2022 takvimine göre 11.02.2022 - 07.03.2022'dir. Geç başvuru günü ise 16.03.2022 - 17.03.2022 saat 23:59'dur.

YKS Başvuru Ücreti Nedir? 

2022 YKS başvuru ücreti, başvuru kılavuzu henüz yayınlanmadığı için bilinmemektedir. Geçmiş yılların YKS ücretleri ise aşağıda listelenmiştir.

 • 2018 Yılında Belirlenmiş Olan Ücret: TYT 50 TL, AYT 50 TL toplam 100 TL'dir. Geç başvuru tarihi için belirlenen ücret ise TYT 75 TL, AYT 75 TL'dir.
 • 2020 Yılında Belirlenmiş Olan Ücret: TYT 70 TL ve AYT 70 TL olmak üzere toplamda 140 TL'dir.
 • 2021 Yılında Belirlenmiş Olan Ücret: TYT 90 TL, AYT 90 TL olmak üzere toplamda 180 TL'dir.

YKS'ye Kimler Girebilir?

YKS’ye (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) girebilecek olan kişiler aşağıda listelenmiştir.

 • Lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri son sınıfında okumakta olan öğrenciler ve mezun olmuş olanlar sınava girebilmektedir.
 • Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunan adaylar YKS'ye girebilmektedir.
 • Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olan adaylar sınava girebilmektedir.
 • Ortaöğrenimlerini yurt dışında tamamlamış olup durumları yukarıda sıralanan şartlardan birine uyan adaylar da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girebilmektedir.
 • Durumları sınav şartlardan herhangi birine uygun olan yabancı uyruklu veya hiçbir devletin uyruğunda olmayan adaylar da sınava başvurabilmektedir ve yükseköğretim programları tercih süreci başlamadan önce T.C. uyruğuna geçmeleri durumunda yükseköğretim programları kontenjanlarına yerleştirilmektedir.
 • Doğumla Türk vatandaşı olan ve çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenler, 5203 sayılı Kanun ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu ile Saklı Tutulan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olan adaylar da sınava başvurabilmektedir.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) uyruklu adaylar ve Bulgaristan'dan göç yoluyla gelmiş Türk soylu adaylar da YKS’ye girebilmektedir.
 • Üniversite mezunu olan adaylar da YKS’ye girebilmektedir.
 • Engelli Sağlık Kurulu Raporu/Sağlık Kurulu Raporu/Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporunun (ÇÖZGER) onaylı bir örneği (bir üniversite veya devlet hastanesinden alacakları) bulunan, Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formunu doldurulmuş olan, Sağlık/Engel durumlarını belirten dilekçeleri bulunan ve Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinin bir fotokopisini başvuru süresi içerisinde ÖSYM Engelli Adaylar Daire Başkanlığı’na bildirmiş olan Engelli/sağlık sorunu olan adaylar “Engelli Salonlarında” sınava girebilmektedir.

2022 YKS Ne Zaman?

2022 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tarihleri aşağıda listelenmiştir.

 • 2022 TYT (Temel Yeterlilik Testi), 18.06.2022 Cumartesi günü gerçekleşecektir.
 • 2022 AYT (Alan Yeterlilik Testleri) 19.06.2022 Pazar günü gerçekleşecektir.
 • 2022 YDT sınav tarihi, ÖSYM’nin açıklamış olduğu 2022 takvimine göre 19.06.2022 Pazar günüdür.

YKS’ye girecek olan adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde ilgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi, Nüfus Cüzdanı veya fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslını yanlarında alarak sınava gitmelidir. Bunlar, adayın sınava girerken yanında bulundurması gereken belgelerdir. Adayların sınav saatinden 1 saat önce sınav binasının önünde olmaları önerilmektedir. YKS'ye girecek olan adaylar sınav binalarına sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra; öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30’dan girememektedir.

2022 YKS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

2022 YKS tercihlerinin ne zaman yapılacağı henüz bilinmemektedir. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nden yapabilmektedir. YKS'ye giren adaylara 24 ile 30 bölüm arasında tercih yapma hakkı verilmektedir. Tercih hakkı sayısı yıllara göre değişiklik gösterebilmektedir. Gerekli puanı alan ve 2 yıllık üniversitelere yerleşmek isteyen adaylar TYT puanları ile tercihte bulunabilmektedir. AYT veya YDT puanları ile tercihte bulunan adaylar ise 4 yıllık bölümleri tercih edebilmektedir.

YKS tercihleri yapılırken bazı bölümlere başvurabilmek için belirlenen en düşün başvuru sırası belirlenmektedir. ÖSYM tarafından 2021 yılı için hukuk, mimarlık, mühendislik, tıp, öğretmenlik, diş hekimliği ve eczacılık programlarına başvurabilmek için belirlenmiş olan en düşük başarı sırası aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, Tıp, Öğretmenlik, Diş Hekimliği ve Eczacılık Programlarına Başvurabilmek İçin En Düşük Başarı Sırası

Program Türü

İlgili Puan Türü

Başarı Sırası

Hukuk programlarına yerleştirme işlemleri

EA

En düşük 125 bininci (125.000)

Mühendislik programlarına yerleştirme işlemlerinde (Orman, Ziraat, Su Ürünleri/Su Bilimleri Fakülteleri programları ile Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği programları hariç; Ziraat Fakültelerinin Gıda Mühendisliği programları dâhil)

SAY

En düşük 300 bininci (300.000)

Mimarlık programlarına yerleştirme işlemleri

SAY

En düşük 250 bininci (250.000)

Tıp programlarına yerleştirme işlemleri

SAY

En düşük 50 bininci (50.000)

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programı dâhil Öğretmenlik programlarına yerleştirme işlemleri

İLGİLİ PUAN TÜRÜNDE

En düşük 300 bininci (300.000)

Eczacılık programlarına yerleştirme işlemleri

SAY

En düşük 100 bininci (100.000)

Diş Hekimliği programlarına yerleştirme işlemleri

SAY

En düşük 80 bininci (80.000)

2022 YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2022 YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz bilinmemektedir.

2022 YKS Ek Tercih Ne Zaman Yapılacak?

2022 YKS ek tercih zamanı henüz bilinmemektedir.

2022 YKS’ye Nasıl Çalışılır?

2022 YKS’ye nasıl çalışılması gerektiği aşağıda listelenmiştir.

 • YKS'ye girecek tüm adayların kendine bir hedef belirlemesi faydalı olacaktır. Sınav öncesinde kendine bir hedef belirlemiş olan adaylar daha kolay ders çalışabilmektedir. Belirli bir hedef doğrultusunda çabalamak motivasyonu artırmaktadır. Hedefleri belli olan adaylar bu hedef doğrultusunda hayal de kurdukları için sınava hazırlık sürecinde ruhsal açıdan daha iyi hissetmektedir.
 • YKS’ye çalışmak için ders programı oluşturulmalıdır. Oluşturulacak ders programının gerçekçi olması önemlidir. Çalışma programı oluşturmaya başlamadan önce YKS'de girilecek olan oturumlar belirlenmeli, bilinen, bilinmeyen ve az bilinen konular gözden geçirilmelidir. Oluşturulan programda her gün için belirlenen ders çalışma süresi hem çok uzun hem de çok kısa olmamalıdır. Verilecek olan molalar da hem çok uzun olmayan hem de çok kısa olmayan molalar olmalıdır. Belirli aralıklarla uygun süreli molalar vermek, ders çalışmayı daha verimli hale getirmektedir.
 • YKS'ye girecek olan adayların kendine en uygun ders çalışma yöntemini bulmaları önemlidir. Adaylar, okuyarak, anlatarak, sessiz bir ortamda tek başına ya da müzik dinleyerek ders çalışmak gibi birçok ders çalışma yönteminden hangisinin kendine uygun olduğunu bilirse daha verimli şekilde ders çalışabilecektir. Bu durum da başarıyı beraberinde getirmektedir.
 • YKS'ye hazırlık döneminde adaylar uzun süre hareketsiz kalabilmektedir. Bu durum hem sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilmekte, hem de stresi artırabilmektedir. Bu nedenle de YKS'ye hazırlanan adayların bu süreci sağlıklı atlatabilmesi için çeşitli fiziksel aktiviteler yapması gerekmektedir. Fiziksel aktivitelerin yanında kitap okumak ve film izlemek gibi eğlenceli ve pozitif hissettiren faaliyetlerde bulunmak da faydalıdır. Adayların hem bedenen hem de ruhen iyi hissetmeleri başarı oranlarını artırmaktadır. Adayların düzenli uyku uyuması da faydalıdır.
 • YKS’nin oturumlarına çalışırken bol bol kaliteli soru çözülmelidir. Çalışma döneminde adaylara eşlik eden kaynaklar, alanında uzman kişilerin önerisi doğrultusunda seçilmelidir. Birden fazla kaliteli kaynak üzerinden soru çözmek farklı soru çeşitlerini görmek ve sınav esnasında daha rahat etmek için önemlidir. Sınavlara kısa süre kala çözülecek kaliteli denemeler de başarı oranını artırmaktadır.

YKS’ye çalışırken kullanılabilecek 10 kaynak aşağıda listelenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.