Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor

Günışığı Kitaplığı

Behiç Ak

135,00 TL
94,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
40,50 TL
Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 55
ISBN: 9786054603374
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 745 adet satılmıştır.
Behiç Ak
Behiç Ak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor Kısa Özet

  "Gülümseten Öyküler" dizisinin yaratıcısı Behiç Ak, "Tombiş Kitaplar" dizisinin ikinci kitabında çocukları yine felsefeye davet ediyor.

  Bir çakıltaşı kaç farklı hikâye anlatabilir?

  Dünyanın en prestijli çocuk edebiyatı ödüllerinden Astrid Lindgren Anma Ödülü (ALMA) 2014 Türkiye adayı olan Behiç Ak, yazıp resimlediği "Tombiş Kitaplar" dizisinin ikinci kitabında meraklı Memo ve arkadaşı Tombiş`in yeni öyküsünü okurlarıyla paylaşıyor. Farklı düşüncelerin ve duyguların yaşama kattığı zenginliği meraklı bir çocuğun gözünden aktaran sanatçı, karikatür tadındaki çizimleriyle ve düşündürücü, renkli karakterleriyle, bir çakıltaşına herkesin değişik anlamlar yükleyebileceğini anlatıyor. Çocukları çevrelerindeki dünyayı gözlemlemeye ve sorgulamaya özendiren kitap, felsefeye giriş niteliği taşıyor. Günışığı Kitaplığı`nın özenli bir tasarımla yeniden biçimleyerek dizileştirdiği "Tombiş Kitaplar" yeni öykülerle devam edecek.

  Memo, plajda dolaşırken küçük bir çakıltaşı bulur. Rastladığı herkes, bu taşta farklı farklı özellikler keşfeder. Bir taş hem çok cesur, hem de çok tok olabilir mi?

 • 1. Hamur

Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor Hakkında Yorumlar