Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet`i

Uçan At Yayınları

Necati Zekeriya

145,00 TL
108,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
36,25 TL
Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet`i Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786059501378
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Necati Zekeriya
Necati Zekeriya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet`i Kısa Özet

  Çok sevgili okur!

  Çocukluğu unutulmaz yapan nedir? Arkadaşlık. Evet, evet arkadaşlık. Bu kitabın kahramanı Orhan’ın hem akranları hem de kitaplar arkadaşları olmuş. Akranları ve kitaplarla dostluğu ilk gençlik çağına kadar sürüp gitmiş. Bu unutulmaz çocukluk dönemi arkadaşlığı Bizim Sokağın Çocukları ile başlamış Yeni Sokağın Çocukları, Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyeti kitaplarıyla devam etmiş. Necati Zekeriya’nın yazdığı bu üçlemenin başkahramanları Orhan ile Sevil bu arkadaşlığı ilk gençlik çağında mektupla sürdürmüş yıllarca. Üçlemenin ilk kitabı Bizim Sokağın Çocukları’nı Saadet Ceylan’ın resimleriyle daha çok seveceksiniz.

  Necati Zekariya’nın çocuk edebiyatı alanında bir üçlemesi var: Bizim Sokağın Çocukları, Yeni Sokağın Çocukları, Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyeti. Bu üçlemenin ilk kitabı Üsküp’te bir kütüphanede doğmuş.

  Üç kitap da Üsküp’te yaşamış çocukların hikâyelerinden oluşuyor. Üçlemenin iki kahramanı okul nedeniyle ayrı şehirlerde yaşamaya başlayınca mektup arkadaşlığına dönüşmüş arkadaşlıkları. Orhan, Üsküp’ten gönderdiği mektupları Jüliyet, Sevil İstanbul’da yazdığı mektupları Romeo olarak imzalamış.

  Bu üçleme ile çocuk ve çocukluğun ne kadar hızlı değiştiğini fark etmeniz zor olmayacak. Bu üçleme Türk çocuk edebiyatının Balkanlarda Türkçe olarak boy atmış en önemli üç çocuk kitabıdır.

  Bu üçleme, geleneksel çocukluğu yaşamış çocukların arkadaşlıkları, sevgileri ve çocukluk aşkları ile kısa öykülerden oluşan unutulmaz bir çocuk romanıdır.

  -Mustafa Ruhi Şirin

 • 1. Hamur

Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet`i Hakkında Yorumlar