85,00 TL
60,35 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
24,65 TL
Bize Yakışan Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786050610857
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Mehmet Dinç
Mehmet Dinç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bize Yakışan Kısa Özet

  Farkında olsun ya da olmasın her insan en az bir değeri kuşanır. *Diyorum hepimizin bir gizli adı olsa gerek* diyor ya İsmet Özel, bence o gizli adımız kuşandığımız değerimizdir. Ki o değerli halimizle bize yakışmayan bir şey yaptığımızda hesaplar tutmaz olur.

  Sağır kalmadıysak tamamıyla kalbimize, sebebi belirsiz bir rahatsızlık hissetmenin ötesinde kalbimizin nasıl çırpındığı duyarız. Biraz daha üzerinde durunca da *bu bana yakışmaz* deyip çekiliriz izzet-i ikbal ile o değerimize aykırı davranışlardan. Ne kadar zevk verirse versin hatta belki başka bağlamlarda; para, imkân, makam kesbinin yolu olarak gözükürse gözüksün bize yakışmadığı için bilerek, isteyerek, severek, seçerek el çekeriz o davranışlardan.

  Nazım Hikmet diyesi; "hem de hiç kimse bizi buna zorlamamışken." Yani değerlerimiz bize güç verir, duruş verir, imkân verir. Bu güçle, bu duruşla, bu imkanla biz; "bize yakışan nedir?", "bize yakışmayan nedir?", bilip yakışanı kuşanıp, yakışmayanı bırakabiliriz.

  Mehmet Dinç`in güzel üslubunu, önemli meseleleri ustaca ele alış biçimini Bize Yakışan kitabının her satırında hissedeceksiniz.

 • 2. Hamur

Bize Yakışan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.