sadsad x
asdasd
111,00 TL
83,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
27,75 TL
Bizans Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9789750507496
Kapak: Ciltsiz
Judith Herrin
Judith Herrin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bizans Kısa Özet

  Bizans, imparatorluk ve devlet geleneği olarak kendi özelliklerini yaratmış ve etrafındaki diğer devletleri de etkilemiştir. Siyasi olduğu kadar yönetsel ve iktisadi araçlarının *ihracı* ile de bu etkisini pekiştirmiştir. Bu uzun ömürlü imparatorluğun yarattığı kültür ve toplumsal yaşam da aynı derecede ilginç olmasına rağmen daha az ilgi görmüştür. Bu nedenle Bizans’ın *ne olduğu*na dair bir anlatının kapsamını mümkün olduğunca geniş tutması, okura Bizans’ın tarihsel zenginliğini de aynı çarpıcılıkla anlama imkanı verir.

  Judith Herrin Bizans: Bir Ortaçağ İmparatorluğunun Şaşırtıcı Yaşamı adlı kitabında, üzerinde yaşadığımız topraklarda yerleşmiş, esasında fazla belirgin olmayan *Bizans imgesi*ne ışık tutuyor. Bir tarihçinin gözünden ama aynı zamanda da bir hikâyecinin dilinden, zafer ve hezimetlerin tarihini değil, *Bizans nedir?* sorusunun yanıtını anlatıyor.

  *Okuduğumuz olgularlabu topraklardaki genel yaşantı kesişmelerini görmek ve bu kitap bittikten sonra Bizans’la ilişkimizi devam ettirmeye karar vermek, bize kalmış bir şey. Ama Judith Herrin bu kitabıyla ‘henüz uzman olmamış’ okurun, bir kitapla varmayı umabileceği yere getiriyor. Daha doğrusu, Bizans üstüne bilgileri farklı düzeylerde olan birçok okurun, az bilenin de çok bilenin de, bu kitaptan alacağı şeyler var.*

  - Murat Belge

Bizans Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.