sadsad x
asdasd

Birlikte Yaşamanın Yolları

Siren Yayınları
33,00 TL
23,76 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
9,24 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Birlikte Yaşamanın Yolları Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 296
ISBN: 9786055903787
Kapak: Ciltsiz
Camille Bordas
Camille Bordas
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Birlikte Yaşamanın Yolları Kısa Özet

  Fransa’da küçük bir şehir, yetenekli çocuklarla dolu bir ev ve asla eskimeyen bir soru: Nasıl Yaşamalı? Camille Bordas, Birlikte Yaşamanın Yolları’nda her biri birbirinden zeki, her biri birbirinden yetenekli fertlerden oluşan bir ailenin yaşamını ele alıyor. Burada dış dünyaya açılan tüm pencereler kütüphaneden geçiyor; kardeşler günlerini senfoniler besteleyerek, tezler yazarak, bunalıma girdiklerinde ya da eğlence istediklerinde tuğla gibi kitaplara sarılarak geçiriyor.

  Birlikte Yaşamanın Yolları, ailenin en genç ve belki de en ‘sıradan’ bireyine; Isidore’a odaklanıyor. Isidore, zekâ küpü kardeşlerinin arasında büyürken hayatın esprili ve dokunaklı sayfalarını naif bir biçimde aralıyor, sorularına yanıtlar arıyor. Kitaplarda yazmayan gerçeklere, duyumsadığımız ama anlatamadığımız şeylere ve bilimsel tezlerle masaya yatırılamayan duygulara dair bir roman bu; ağırbaşlı bir biçimde iddialı ve akıllardan kolay kolay silinmeyecek bir roman. Camille Bordas, Birlikte Yaşamanın Yolları’nda insanı illa ki örseleyen bir dünyada sağlam kalma mucizesini ustalıkla anlatıyor.

  Salinger’ın yarattığı Glass ailesi Fransa’ya yerleşse dahi böyle eğlenceli ve insancıl, böyle inceden inceye felsefi bir hikâye yazılamazdı. Bordas’ın romanı insanı büyülüyor.

  - Zadie Smith

  Camille Bordas çok kıymetli bir yeni ses.

  - George Saunders

Birlikte Yaşamanın Yolları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.