sadsad x
asdasd

Birinci Dünya Harbinde

Kopernik Kitap

Ali Fuad Erden

120,00 TL
78,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
42,00 TL
Birinci Dünya Harbinde Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 356
ISBN: 9789752439863
Kapak: Ciltsiz
Ali Fuad Erden
Ali Fuad Erden
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Birinci Dünya Harbinde Kısa Özet

    Ali Fuad Erden’in hâtıraları iki ayrı tefrika hâlinde Dünya gazetesinde 1954 ve 1955-56 yıllarında yayımlanmıştır. Birinci Dünya Harbinde: Suriye Hâtıraları I’de önce bu gazetede yayımlanmış, sonra da kitaplaştırılmıştır. Eserin elinizdeki neşri ise matbu nüshasını esas almakla birlikte gazetedeki tefrikasıyla da karşılaştırılarak ortaya konulmuştur. *Askerlerimizin en edebiyatçısı* unvanına sahip bir müellif olarak tanınan Ali Fuad Erden’in hâtıraları diline hiçbir şekilde müdahale edilmeden yayımlanmıştır.

    Suriye’de Cemal Paşa’nın karargâhını merkeze alınarak hâtırat metninde anlatılanlar, bugünden bakıldığında Arap dünyası ve coğrafyası ile olan ilişkilerimizi çok yakından ilgilendiriyor. Adından da anlaşılacağı üzere Ali Fuad Erden’in Suriye hâtıralarının ilk cildi Birinci Dünya Savaşı Döneminin ilk yıllarını kapsamaktadır.

    İçerdiği belgelerle yakın tarihimize ışık tutan, hatırat yayıncılığımızın boşluklarını dolduran bu eseri, ilk yayınından 54 yıl kadar sonra yeniden neşretmek, okuyucuya unuttuğu bir değeri hatırlatmak anlamına da geliyor.

Birinci Dünya Harbinde Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.