sadsad x
asdasd

BİRİ YİTİK İKİ ÜLKE

Manos Yayınları

Soysal Ekinci

40,00 TL
32,80 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
BİRİ YİTİK İKİ ÜLKE Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 296
ISBN: 9786056769856
Kapak: Ciltli
Soysal Ekinci
Soysal Ekinci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • BİRİ YİTİK İKİ ÜLKE Kısa Özet

    5 Eylül 1994 günü bir şair İstiklal Caddesi’ni kesen Başağa Sokak’ın 13 numaralı evin bodrum katında hayatına son verdi. Soysal Ekinci 1983 yılında girdiği hapishaneden 6 yıl siyasi tutsak olarak yatıp çıktıktan sonra da şiir yazmaya devam etti. Hapishanede başladığı uzun soluklu, uzun dizeler ve sayfalar dolusu devam eden şiirlerine ara vermeden yazdı.

    Doğup büyüdüğü ilçenin yerel sözcüklerini de kullandı şiirlerinde, Türkiye’nin ve dünyanın acılarını da göğüsledi. Halk edebiyatından da yararlandı yazarken, destandan da.

    Biri Yitik İki Ülke’ye yolu düştüğünde ve oradan kendi rızasıyla ayrılmak istediğinde yaşlı sayılmazdı ama susmayı seçmişti nicedir. Nicedir susku suikastının üzerine toprak atmaktan geri durmadığı şair Manos Kitap’ın özenli çalışmasıyla yeniden okuyucuyla buluştu. Dergilerde kalmış, kitaplarına girmemiş şiirlerinin de yer aldığı kitap *Bir insanın mutluluğu için bin insanı acılar içinde bıraktım. Beni affedin!* son notuyla veda eden Soysal Ekinci’ye vefa olarak da okunabilir.

BİRİ YİTİK İKİ ÜLKE Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.