130,00 TL
100,10 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
29,90 TL
Bir Zarif Poetika Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 100
ISBN: 9786056940026
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Mustafa Bostan
Mustafa Bostan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bir Zarif Poetika Kısa Özet

  Mustafa Bostan`ın `Bir Zarif Poetika` kitabı Temmuz Kitap tarafından yayınlandı.

  Cahit Zarifoğlu şiirini inceleyen kitap Temmuz Kitap İnceleme Dizisinde yayınlandı. Mustafa Bostan, 1989 Kahramanmaraş`ın Elbistan doğumlu.

  Çankırı Karatekin Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü mezunu olan Bostan çeşitli dergilerde öykü ve incelemeler yayınlamaktadır. `Bir Zarif Poetika` halen Çankırı Karatekin Üniversitesi`nde Yeni Türk Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmakta olan Bostan`ın ilk kitabı. Cahit Zarifoğlu şiiri üzerine yazdığı makalelerden oluşan kitabın bazı bölümleri daha önce çeşitli dergilerde yayınlanmış. Cahit Zarifoğlu şiiri neredeyse öncesiz ve sonrasız bir şiir olması, poetikasını da kendine has duyarlılıklar üzerinde kurması bakımından iyi bir incelemeyi hak ediyor. Mustafa Bostan uzun süredir üzerinde yoğunlaştığı Zarifoğlu şiiri üzerinde bir kazı çalışması yapıyor. Şiirindeki duyarlılıkları, dil ve duygu özelliklerini, kelime ve arketip inşasını anlamaya çalışıyor.

  Temmuz Kitap inceleme dizisinden yayınlanan kitap, Zarifoğlu okurları için kolay okunan ve şirinin strüktürünü kolayca anlamayı sağlayan bir eser olarak karşımızda.

 • 2. Hamur

Bir Zarif Poetika Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.