sadsad x
asdasd

Bir Yaman Türkü Çanakkale

Çanakkale Kitaplığı
13,89 TL
10,97 TL
%21 indirim
Bir Yaman Türkü Çanakkale Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786058884915
Kapak: Ciltsiz
Osman Koç
Osman Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bir Yaman Türkü Çanakkale Kısa Özet

    Gelişlerinde bereketli Nisan yağmurlarıyla karşılanmışlardı. Bahar, demet demet çiçekler sunmuştu her birine. 25 Nisan’ da esmeye başlayan hoyrat rüzgar ve misketten dolu taneleri bir felaket gibi inmişti üzerlerine. Kurşun yemeyen ot bile kalmamıştı buralarda. Kuşlar, sessizce terk etmişti Gelibolu’yu. Toprak kanamış, mezarlıklar bıkıp usanmıştı genç fidanları bağrına basmaktan.

    Daha bıyıkları terlememiş, gençliğini yaşamamış, ağabeyliği tatmamış, baba olmaya fırsat bulamamış on binlerce vatan evladı Balkanlarda, Sarıkamış’ta şehit düşen kardeşlerinin kanları kurumadan, etleri kemiklerinden ayrılmadan bir kutlu sevda, bir milli dava için Çanakkale’ye koşmuş, Gelibolu Yarımadası’nın rüzgârlı tepelerinde bir gelincik olup, kalıvermişlerdi.

    Şimdi, Gelibolu Yarımadası’na düşen kar taneleri, alabildiğine uzanan siperleri, mezarlıkları ve savaşın acılarını bir kefen gibi sarıp sarmalıyor, sinelere gömüyordu. Dört bir yanda hüzün kol geziyor, içleri yakıp kavuran yaman bir türkünün nağmeleri mırıldanıyordu.

Bir Yaman Türkü Çanakkale Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.