Bir Vatan Aşkına

Mona Kitap

Güner Kuban

249,00 TL
161,85 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
87,15 TL
Bir Vatan Aşkına Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 495
ISBN: 9786059709361
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 29 adet satılmıştır.
Güner Kuban
Güner Kuban
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bir Vatan Aşkına Kısa Özet

  *Atalarımın anayurtları Kafkasya’yı korumaya ne yazık ki imkanları yeterli olmadı ama biz ikinci vatanımız Anadolu’yu düşmana kaptırmayız!* Çerkes Ethem İstanbul’un dillere destan Pembe Köşk’ünden başlayıp, Yunan işgali altında Ege köylerine uzanan 110 yıllık gerçek bir hikaye: Bir Vatan Aşkına.

  *Adınız Türk İstiklal savaşına altın harflerle yazılacaktır* denilen Çerkes Ethem bir hain miydi, yoksa bir halk kahramanı mı?

  Osmanlı İmparatorluğu döneminde çok güçlü ve zengin olan Pshisov ailesi, Cumhuriyet ilan edildikten sonra kaçmak zorunda kaldıkları Yunanistan ve Ürdün’de neler yaşadılar?

  Çerkes Ethem’in abisi Reşit Bey ve İstanbul’un en güzel kızı Seher Hanımın, dillere destan aşkı Yıldız bahçelerinde nasıl başladı ve sürgün, savaş, ayrılık dinlemeden nasıl devam etti?

  Çerkes Ethem’in yeğeni gazeteci-yazar Güner Kuban kendi deyimiyle, *Resmi tarihin ezberlerini bozmak ve yakın tarihimizdeki kara delikleri aydınlatmak* için bu romanı kaleme aldı.

  Güner Kuban, romanını ilkbahar aylarında bitirdikten sonra Ankara’dan onu çok duygulandıran bir haber geldi; *TBMM resmi bir belgeyle Çerkes Ethem’in hain olduğuna dair bir kararın genel kurmay dahil hiçbir bakanlıktan çıkmamış olduğunu açıklamıştı!*

 • 2. Hamur

Bir Vatan Aşkına Hakkında Yorumlar