40,00 TL
30,80 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
9,20 TL
Bir Takım Meseleler Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9789752454842
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Pınar Demir
Pınar Demir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bir Takım Meseleler Kısa Özet

  Bir nefes…İşte tek kişilik bir nefes, hadi bir nefes daha, işte tam böyle hadi hadi bir nefes daha, rüzgarla, güleç, şen ve derinden, hadi bir nefes daha!
   
  Defalarca izlenen bazı filmler vardır. Başrol oyuncusuyla aynı anda içilen bir nefes sigara figüran ruhunuzu birkaç dakikalığına da olsa efor sarfedip dikey geçiş yapan şahsiyet edası ile başrol yapar. Bahane hazırdır. Kendi senaryomu kendim yazmadım ama işte bir nefesle birlikte artık başroldeyim dersiniz. Başrol çoğu zaman sıkıcıdır ve siz bu sıkıcılıktan bunalıp bir nefes daha çekersiniz, sonra bir nefes daha.

  Ardı arkası kesilmeyen bir tiryakiliğin başlangıcı mıdır bilinmez Sadri Alışık değilseniz hiç o mükemmel haleti ruhiyeye bürünmeyin derim ben. Acı acı gülümsemesiyle, efkarın yedi kat dibinde bile bir ışık arayıp bulma çabasıyla derdini ona değil kime anlatacaksın ey dost? Şu garip hayatın falanları filanları sıradan bir nefes içinde saklıyken kasiyer aynen şöyle der; *Sigaraya zam gelecek iki paketten fazla satamıyoruz.* *Efkar bedava, tütün pahalı* der adam ve yoluna devam eder.

  Pınar Demir’den bir takım meseleler üzerine yazdığı denemeleri keyifle okuyacaksınız.

 • 2. Hamur

Bir Takım Meseleler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.