sadsad x
asdasd

Bir Sınır Deneyimi Olarak Avlanma

Cinius Yayınları
12,00 TL
7,44 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
4,56 TL
Bir Sınır Deneyimi Olarak Avlanma Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 74
ISBN: 9786057720924
Kapak: Ciltsiz
Hakan Bozkaya
Hakan Bozkaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Sınır Deneyimi Olarak Avlanma Kısa Özet

  Kendisini varlık olarak farklarla ifade eden şey, ifade bulduğu bir boyutta, sonsuz olma özelliğini bu kez *şiddet içeren tehdit* gibi bir icat sayesinde sürdürmüştür. Devamlılığın ölüm ve çoğalma ile sağlandığı bu varlık yoğunluğunda şiddet (ölüm), devamlılığı garanti eder. İnsan, şiddetin içinden doğmuştur. Şiddet ve ölümle sağlanan devamlılık, George Bataille’in ölümsüz varlığının devamlılığıdır. Avlanma, içerdiği şiddetle (ölüm), Bataille’in varlığını açığa çıkarabilen bir eylemdir ama aynı zamanda şiddeti yaratanın geri çekilişinin sezgi sini de verir. Sokrates ve Aristo’dan Kierkegaard, Hegel, Heidegger, Cioran, Derrida ve Deleuza’a kadar bir dizi filozof yem olarak kullanılsa da, av ele geçirilmeden, yaşam bir deneyim olmadan açığa çıkan bir şey olmaz. Deneyim, tamamlanmış göründüğü yerde, deneyimlenemez olanın sınırında devamlılığa açılır.

  Kendisini varlık olarak farklarla ifade eden şey, ifade bulduğu bir boyutta, sonsuz olma özelliğini bu kez *şiddet içeren tehdit* gibi bir icat sayesinde sürdürmüştür. Devamlılığın ölüm ve çoğalma ile sağlandığı bu varlık yoğunluğunda şiddet (ölüm), devamlılığı garanti eder. İnsan, şiddetin içinden doğmuştur.

  Şiddet ve ölümle sağlanan devamlılık, George Bataille’in ölümsüz varlığının devamlılığıdır. Avlanma, içerdiği şiddetle (ölüm), Bataille’in varlığını açığa çıkarabilen bir eylemdir ama aynı zamanda şiddeti yaratanın geri çekilişinin sezgisini de verir. Sokrates ve Aristo’dan Kierkegaard, Hegel, Heidegger, Cioran, Derrida ve Deleuza’a kadar bir dizi filozof yem olarak kullanılsa da, av ele geçirilmeden, yaşam bir deneyim olmadan açığa çıkan bir şey olmaz. Deneyim, tamamlanmış göründüğü yerde, deneyimlenemez olanın sınırında devamlılığa açılır.

   

Bir Sınır Deneyimi Olarak Avlanma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.