sadsad x
asdasd

Bir Şemsiyem Olsa Kuşlardan

Uçan At Yayınları
15,00 TL
11,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Bir Şemsiyem Olsa Kuşlardan Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9786059501019
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Ruhi Şirin
Mustafa Ruhi Şirin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Şemsiyem Olsa Kuşlardan Kısa Özet

  Bir çocuk dünyaya kuş gibi bir kuş ise çocuk gibi bakarsa ne olur? Çocuklar ve kuşlar ikiz kardeşe dönüşür. Kuşlar ve çocukların hayret pencereleri açık kaldıkça soruları hiç eksilmez... Bir Şemsiyem Olsa Kuşlardan kitabı kuş soruları soran bir çocuğun gözünden kuş alfabesiyle yazılmış kuş şiirleri kitabıdır. Bu kitapta günler kuş günü, aylar kuş ayı, mevsimler kuş mevsimidir. Bu kadar mı? Irmaklar kuş ırmağı. Dağlar kuş dağı. Bulutlar kuş bulutu. Sevgiler kuş sevgisi.

  Sevinçler kuş sevgisi. Mustafa Ruhi Şirin’in şiirleriyle kuşsu bir yolculuğa hazırsanız kitap sizi bekliyor. Kitabı şair Adil İzci’nin  tanıtım yazısı ve Serap Deliorman’ın resimleriyle sunuyoruz size...

  Ben kendimce bunu bilir bunu söylerim: Kuşlar, ağaçlar, gökyüzü, bulutlar... olmayınca hayatımız sevimsiz, sıradan bir hayat oluveriyor. Sonra bütün bunlarla sadece açık, güzel günlerde değil, kapalı, donuk günlerde de; sadece gündüzleri değil, geceleri de sarmaş dolaş olmak isteriz. Bir amca, çocukları bunca seven bir amca bunca güzel şiiri, yoksa bin bir zahmetle neden yazsın? Yok, tam olarak söyleyeyim, biz büyükler de istediğinde çocukluğuna dönebilsin; kuşlar, ağaçlar, gökyüzü, bulutlar... Aleminde kendilerini bulabilsin, mutlu olabilsin diye de yazılmış bu şiirler. O halde... O halde çok çok yaşasın o şair amca! Ta ki gördüğü her kuş, bir şiir oluncaya kadar!

  - Adil İzci

Bir Şemsiyem Olsa Kuşlardan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.