sadsad x
asdasd

Bir Pekin Ördeğinin Tam 15 Yıl 5 Ay Süren Yolculuğu

Kelime Yayınları
25,00
15,25
%39 indirim
Bir Pekin Ördeğinin Tam 15 Yıl 5 Ay Süren Yolculuğu Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786054969135
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Vassilis Papatheodorou
Vassilis Papatheodorou
Devamı
Kampanya

Bir Pekin Ördeğinin Tam 15 Yıl 5 Ay Süren Yolculuğu Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Pekin Ördeğinin Tam 15 Yıl 5 Ay Süren Yolculuğu Kısa Özet

  Gerçek bir Pekin Ördeği, şanssız tesadüfler sonucu, fırtınalı bir havada Çin’in doğu kıyısındaki bir gemiden denize düşen 30.000 oyuncak ördekçikle okyanusa sürüklenir. Bu sürükleniş sadece yıllar boyunca sürmekle kalmaz, Endonezya’dan Basra Körfezi’ne, Güney Kutbu’ndan İngiltere’ye uzanan bir yolculuğa dönüşür. Bu yolculuk pek çok tehlike, olağanüstü duygular, korkular, sevgi ve umutla yaşanır. Sonunda…

  Gerçek bir olaydan yola çıkılarak yazılmış, maceralarla dolu bu roman, dünyamızın maruz kaldığı ekolojik felaketlerin ve para hırsının tehlikelerine sımsıcak bir dille dikkat çekiyor.

  Öğretmen Yorumu:

  *Bir gün, 30.000 oyuncak sarı ördekçik, bir yük gemisinden alaşağı oldu. İlginç olan, bu sevimli oyuncak ördekçiklerin sahici, canlı, bir anne ördek eşliğinde okyanusu baştanbaşa kat etmeleriydi. Ördeğimiz ve oyuncak ördekçikler, yolculukları boyunca dev dalgalarla mücadele ettiler; acımasız balina avcılarına, Basra Körfezi ve Somali’deki askerlere rastladılar. Bu yolculukta karşılarına iyiler de çıktı ama anne ördek, daha çok, insanların dünyayı ne hâle getirdiğine şaştı kaldı!

  Aslında bu öykünün içinde sevgi ve umut saklı… İçinde bu duyguları hep taşıyana!*

  - Ece Ataer

   

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.